HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Pielęgnacja Poradnik

Kosmetyki naturalne w domu – poradnik

Naturalna pielęgnacja ma obecnie wielu zwolenników i staje się coraz bardziej popularna. Nic dziwnego, zawiera w końcu same dobre składniki, a jej skład jest krótki i zwięzły. Nasza skóra przyswaja wszystko, co najlepsze z natury. Co więcej, kosmetyki naturalne możemy wykonać sami. Wtedy mamy jeszcze większą pewność składu, a kompozycja zapachowa i pielęgnacyjna jest dopasowana idealnie do nas! Kosmetyki naturalne w domu może przygotować każda z nas!

Dlaczego warto przygotować kosmetyki naturalne w domu samemu?

Przede wszystkim największą zaletą jest pełna kontrola składu. Kosmetyki zrobione przez nas samych są w 100% pewne. Możemy wybrać ich zapach, kolor, działanie. Wszystko jest w naszych rękach. Produkt końcowy będzie miał pewny skład i działanie. Nie ma tu mowy o żadnych niepożądanych gościach!

Dodatkowo tworząc własne kosmetyki mamy przy tym bardzo dużo radości. Obojętne, czy to mydło, maseczka, czy peeling. Możemy stworzyć swoje własne, urocze opakowania i nadać kosmetykom ciekawe kształty. To naprawdę dobra zabawa! Kolejna zaleta to koszty. Zwykle kupując składniki na nasze domowe, naturalne kosmetyki zapłacimy zdecydowanie mniej, niż za gotowe produkty z drogerii.

Jakie składniki powinniśmy kupić, aby tworzyć własne kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne w domu możemy przygotować do każdej części naszego ciała. Także do demakijażu, do włosów i paznokci! Co więcej, kupując odpowiednie składniki możemy ich użyć na wiele różnych sposobów, nie tylko do jednego rodzaju kosmetyków.

Najpopularniejszy składnik do produkcji domowych produktów to gliceryna, która jest mydlaną bazą. Naturalne mydła są jednym z najpopularniejszych kosmetyków, które przygotowuje się w domu. Mają szerokie zastosowanie, nadają się do mycia całego ciała, rąk, a także pod prysznic i do kąpieli. Gliceryna ma właściwości myjące i nawilżające. Stanowi idealną bazę do dalszego działania, gdyż sama w sobie nie ma koloru ani zapachu. Jeśli chcemy sami stworzyć szampon, balsam lub żel, to musimy zaopatrzyć się w bazę kosmetyczną. Jej skład musimy być krótki i zawierać tylko najpotrzebniejsze elementy.

Do tego wszystkiego trzeba kupić olejki eteryczne (naturalne), oleje roślinne, witaminy, sole oraz naturalne pigmenty jako barwniki. Sprawdź naturalne kosmetyki na piekną i jedrna skórę na phenome.eu

Co możemy stworzyć we własnym domu?

Swoją przygodę z kosmetykami naturalnym warto rozpocząć od czegoś prostego. Najprostszym sposobem jest zrobienie mydła. Potrzebujemy do tego tylko paru składników, a efekty są bardzo zadowalające! Bazą jest wcześniej wymieniona gliceryna. Aby móc ją dowolnie uformować, należy ją roztopić. Możemy to zrobić w kąpieli wodnej lub za pomocą mikrofali.

Jako forma do ukształtowania naszego mydła świetnie sprawdzi się foremka na babeczki! Jednak zanim do tego przejdziemy, musimy dodać do gliceryny wszelkie wybrane przez nas składniki. Może być to olej kokosowy, który dobrze odżywi naszą skórę, olejki eteryczne dla pięknego zapachu oraz barwnik, aby nadać wymarzony kolor. Wszystko dokładnie mieszamy i przelewamy do formy. Po zastygnięciu mydło jest gotowe do korzystania!