HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Kosmetyki na noc – co warto stosować?

Wieczorna pielęgnacja to najprzyjemniejszy rytuał dla naszej twarzy. Po cały, ciężkim dniu wreszcie możemy oczyścić twarz, zmyć makijaż i dobrze ją odżywić. Często jednak kobiety zastanawiają się, co najlepiej nałożyć na buzię, aby wykorzystać czas naszego snu? Jest wiele kosmetyków, które bardzo dobrze jest nałożyć na twarz na kilka godzin. Sen to idealna okazja, aby je wypróbować. Przedstawiamy najlepsze kosmetyki na noc!

Nawilżenie naszej twarzy – kremy na noc

Po zmyciu makijażu, umyciu twarzy i stonizowaniu należy na nią nałożyć odpowiedni krem. Mamy wiele produktów specjalnie dedykowanych właśnie na noc. Takie rozróżnienie jest bardzo ważne, gdyż potrzebujemy zupełnie czego innego na dzień i na wieczór. Kremy na noc muszą zapewnić skórze dogłębną regenerację i nawilżenie. Powinny więc zawierać wiele cennych składników odżywczych. Noc to też dobra pora na walkę z niedoskonałościami. Możemy punktowo nałożyć maść, na przykład cynkową, która będzie miała dużo czasu na zwalczenie niepożądanego wyprysku. Nie zapomnijmy o kremie pod oczy! Po całym dniu ta strefa zasługuje na dodatkowe dopieszczenie.

Długie rzęsy i gęste brwi – odżywki na noc

W trakcie dnia, kiedy na twarz mamy nałożony makijaż, nie mamy możliwości zadbać o naszą twarz. Tyczy się to także rzęs i brwi. Te dwa elementy w ogóle są często omijane, a szkoda. Noc może im się mocno przysłużyć wraz z dobrej jakości odżywką. Nakładamy ją za pomocą aplikatora na linię rzęs lub na całe włoski. Przez noc, kiedy skóra jest odprężona i nawilżona, produkt dogłębnie wniknie w struktury. Rzęsy będą szybciej rosły, a także zgęstnieją. Jeśli borykamy się z problemem dość cienkich brwi z małą ilością włosków, to zadbajmy także o nie. Także za jasne włoski można przyciemnić z pomocą odżywki z zawartością henny.

Mocne i lśniące włosy – kosmetyki na noc do włosów

Ostatnim punktem odżywiania są włosy. Zwykle w codziennym zabieganiu nie mamy czasu na nic więcej oprócz szamponu i odżywki. Noc to idealna pora na olejowanie, które da długotrwałe efekty, jeśli będziemy je wykonywać systematycznie. Musimy tylko ocenić porowatość naszych włosów, aby dobrze dobrać typ oleju do nich. Produkt nakładamy na całą długość włosów, a następnie zawijamy je w ręcznik. Rano należy umyć dokładnie włosy. Jeśli chcemy zagęścić włosy, które mają skłonność do wypadania, to możemy zastosować na noc specjalne wcierki. Zadbamy wtedy także o skórę głowy.

Kosmetyki na noc mają najbardziej odżywcze działanie i dobroczynne dla naszej skóry, włosów, rzęs i brwi. Warto więc dobrze wykorzystać czas naszego snu, aby poprawić kondycję każdej z tych rzeczy.  Z pewnością zauważymy widoczne efekty w bardzo krótkim czasie. W końcu przez noc kosmetyki działają przez kilka godzin, a więc mają duże pole do popisu. Pamiętajmy jednak, że musimy dobierać kosmetyki do naszych potrzeb i rodzaju cery. Nie każdy, nawet najlepszy kosmetyk, sprawdzi się wszędzie tak samo. Najlepiej więc przetestować kilka różnych produktów i wybrać ten, który akurat nam sprawdza się idealnie.