HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Które pampersy dla dorosłych są najbardziej chłonne?
Lifestyle

Które pampersy dla dorosłych są najbardziej chłonne?

Temat: Które pampersy dla dorosłych są najbardziej chłonne? najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłychnajbardziej chłonne pampersy dla dorosłychnajbardziej chłonne pampersy dla dorosłych na noc https://chlonne24.pl/pieluchomajtki-dla-doroslychhttps://chlonne24.pl/

Które pampersy dla dorosłych są najbardziej chłonne?

Pieluchomajtki to specjalistyczne wyroby medyczne, które przydają się pacjentom niepełnosprawnym, leżącym i po urazach, którzy samodzielnie nie mogą korzystać z toalety. Jak prawidłowo dobrać pieluchomajtki i które z nich są najbardziej chłonne? Sprawdź, jakie pampersy wybrać.

Pieluchomajtki dobrane do stopnia nietrzymania moczu

Podstawową informacją zawartą na pieluchomajtkach jest ich chłonność, czyli dopasowanie do stopnia nietrzymania moczu przez pacjenta. Jeśli pacjent jest przytomny i świadomy, to zadanie jest znacznie łatwiejsze. Jeśli natomiast nie można nawiązać logicznego kontaktu, to warto zrobić test, a mianowicie przed założeniem pieluchomajtek należy zważyć produkt i po czterech godzinach po założeniu porównać wagę. Najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych nadają się dla pacjentów, którzy nie mają władzy nad czynnościami fizjologicznymi, a ilość moczu przekracza 300 ml. Można wyróżnić jeszcze dodatkowo 4 stopnie nietrzymania moczu, począwszy od najmniejszego kropelkowego, poprzez lekkie, średnie i ciężkie, a skończywszy na bardzo ciężkim wspomnianym powyżej. Znając ten parament, bez problemu można dobrać chłonne pampersy dla osób dorosłych. 

Jak wybrać rozmiar pieluchomajtek?

Nie tylko parametr chłonny ma znaczenie, bo każdy pacjent ma inną wagę i posturę, a więc rozmiar ma ogromne znaczenie dla komfortu. Jeśli pieluchomajtki będą zbyt ciasne, to mogą powodować odparzenia. W przypadku gdy będą za luźne, to ich szczelność nie będzie prawidłowa i może dojść do pobrudzenia łóżka czy ubrań. Najlepszym sposobem na dobranie idealnego rozmiaru jest zmierzenie obwodu bioder i talii. Wiele modeli ma regulowany pas biodrowy, co ułatwia dopasowanie pampersów. W przypadku pieluchomajtek anatomicznych nie ma rozmiarów, a jedynie zwraca się uwagę na chłonność, która jest ich główną cechą. 

Rodzaje pieluchomajtek dla dorosłych

Aby pacjent czuł się komfortowo, należy znaleźć najbardziej chłonne pampersy dla dorosłych na noc, które zapewnią maksymalną wygodę. Jest jeszcze jeden parametr, o którym warto pamiętać, a mianowicie sposób zakładania pieluchomajtek. W tej kategorii można wyróżnić pieluchomajtki:

  • otwarte,
  • zamknięte,
  • półotwarte.

Pierwszy rodzaj polecany jest osobom szczupłym, gdyż zakłada się je przy pomocy majtek siateczkowych, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do ciała. Pampersy zamknięte dopasowuje się do pacjenta przy pomocy czterech przylepców, a dodatkowo posiadają one ściągacz elastyczny. Pampersy półotwarte częściowo odkrywają biodra i doskonale nadają się dla osób z otyłością brzuszną. 

Zadbaj o komfort swoich najbliższych

W ofercie sklepów z artykułami medycznymi można znaleźć szeroką gamę pieluchomajtek. Najbardziej chłonne pampersy dla dorosłych to te, które będą dobrane idealnie do stopnia nietrzymanego moczu. Na stronie www.chlonne24.pl można sprawdzić ofertę i porównać poszczególne warianty. Dobre gatunkowo pampersy są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są przyjemne w dotyku i zapewniają maksymalny komfort, bo najważniejsze jest to, by pacjent w każdym stanie czuł się dobrze i mógł dochodzić do siebie w godnych warunkach. Przy okazji warto też pamiętać, że wyroby medyczne są refundowane, a więc można otrzymać zwrot środków za zakup takich produktów. Przy wyborze pieluchomajtek warto zadbać też o własny komfort, a więc zadbać o łatwość zakładania pampersów. Dobrze jest przemyśleć wszystkie za i przeciw konkretnych modeli i dobrać je tak, by zarówno pacjent, jak i opiekun mogli czuć się komfortowo. Najlepiej przed zakupem zapoznać się ze specyfikacją i zasadami korzystania, by mieć pewność, że obie strony będą usatysfakcjonowane. 

Materiał zewnętrzny