HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Luźne kimona
Poradnik

Luźne kimona damskie z lnu

Kimona damskie z lnu w ostatnim czasie zyskują coraz większe uznanie na modowym rynku. Jest to element garderoby, który nawiązuje do japońskiego stylu. Plusem jest to, że do wyboru mamy różne kolory i wzory, które dobierzemy zgodnie ze swoimi preferencjami. Taki strój jest tworzony na bazie jednej beli materiału, co pozwala nie ingerować w strukturę włókien lnu i zachować jego wytrzymałość. Co warto wiedzieć o lnianym kimono? Czym cechuje się taka odzież?

Wyjątkowe kimona lniane

Jakie cechy mają kimona lniane? Jest to ubranie, które ma kształt litery T i kwadratowy fason. Takie działanie jest celowe, gdyż ważnym elementem kimona jest długi pasek, tworzony z takiego samego materiału. Po zawiązaniu i zaciągnięciu paska uzyskujemy odpowiednie efekty. Kimono świetnie się prezentuje na damskiej sylwetce i podkreśla jej atuty. Poza tym zapewnia wygodę i pozwala stworzyć unikalne kreacje na wiele okazji. Luźne kimono z lnu może nam posłużyć zwłaszcza w letnie dni. Materiał pozwala skórze oddychać i pochłania wilgoć. 

Czy kimono jest bielizną nocną? Okazuje się, że na całym świecie panuje błędne przekonanie o tym, że kimono służy do spania. Lniane kimono z powodzeniem założymy na spacer, podczas wyjścia do miasta, czy też na co dzień. 

Damskie kimono – jak nosić?

Jak nosić kimono z lnu? To ciekawa propozycja zarówno w przypadku stroju biznesowego, jak i codziennego. Niektóre osoby nie mają tyle odwagi, aby pokazywać się w tym stroju publicznie. Jeśli się przełamiemy, szybko zauważymy zachwyt na twarzy innych osób, które nas zobaczą. Niewymuszona elegancja to ogromny atut lnianego kimona. Stanowi ono samo z sobie efektowny element garderoby, dlatego warto je mieć w szafie. Co pasuje do kimona z lnu? Można je zestawić z zakrytymi butami (baleriny) lub odkrytymi (sandały). Ciekawie prezentuje się także prosta skórzana torebka, która idealnie pasuje do kimona z lnu. 

Pamiętajmy o tym, że kimono to strój nie tylko na lato. Istnieją także wersje całoroczne, przy czym różnica polega tutaj na gramaturze zastosowanego lnu. Większa grubość sprawia, że zachowujemy komfort termiczny w chłodne dni. Poza tym, takie kimono z lnu dobrze komponuje się z cięższymi dodatkami do codziennej stylizacji. Gustowne kimona lniane z łatwością zakupimy w internetowym sklepie. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na dojazd do miasta i poszukiwanie najciekawszych propozycji. Produkty te są dostępne w sklepie online, który zapewnia bardzo dobrą jakość, atrakcyjne ceny i unikalne wzory odzieży damskiej.