HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Poradnik Uroda

Metoda strobingu w konturowaniu twarzy

Makijaż obecnie jest na bardzo wysokim poziomie. Wraz z coraz to nowszymi kosmetykami mamy lepsze techniki i możliwości upiększania swojej twarzy. Jedną z podstawowych technik makijażu jest konturowanie. Każda zaznajomiona z make-up kobieta wie jak podkreślić swoje rysy twarzy i zatuszować pewne mankamentu. Najczęściej używa się do tego bronzera i to właśnie ten kosmetyk uważany jest za podstawę konturowania. Jednak równie efektowny jest strobing. Dziś zajmiemy się właśnie nim. Metoda strobingu jest naprawdę świetna!

Dobry makijaż to nie wszystko!

Zanim jednak przejdziemy do samej techniki strobingu, musimy zacząć od samego początku. Choć temat pielęgnacji staje się coraz bardziej popularny i kobiety starają się bardziej dbać i pilnować tego rytuału, to wciąż część z nas o tym zapomina. A to ogromny błąd, który odbija się nie tylko na kondycji naszej skóry, ale także na dobrym wyglądzie makijażu!

Bez dobrej pielęgnacji, która składa się z oczyszczania i nawilżania, makijaż nigdy nie będzie wyglądał dobrze. Nawet najlepsze kosmetyki i wykonanie nie zastąpią zdrowej i odżywionej cery. Dlatego od pielęgnacji powinniśmy zacząć przygodę z makijażem. Na oczyszczonej, dobrze nawilżonej i złuszczonej skórze każdy produkt będzie wyglądał zdecydowanie lepiej, a także będzie się dłużej utrzymywał.

Metoda strobingu w konturowaniu twarzy

Konturowanie twarzy metodą strobingu polega na użyciu w tym celu rozświetlacza. Technika pozwala na bardzo kobiecy i efektowny sposób na podkreślenie rysów twarzy. Wykonanie tego konturowania jest dosyć proste i wymaga tylko odrobiny wprawy, a przede wszystkim chęci!

Całość zaczynamy od nałożenia bazy pod makijaż oraz podkładu. Nie powinien być on za ciężki i mocno kryjący, gdyż metoda strobingu jest lekka i bardzo „świeża”. Dlatego najlepiej sprawdza się do subtelnego makijażu bez efektu maski.

Teraz możemy przejść do konturowania. Cała technika opiera się na uwypukleniu wystających i frontalnych części twarzy. Są to łuki brwiowe, czubek nosa, przód czoła, szczyty kości policzkowych oraz łuk kupidyna. Te miejsca musimy rozświetlić, aby idealnie podkreślić rysy twarzy. Do nałożenia rozświetlacza najlepiej użyć małego, puchatego pędzelka oraz drugiego, o kształcie wachlarza. Pierwszy idealnie sprawdzi się w małych miejscach, gdzie trzeba precyzyjnie zadziałać. Pędzelek-wachlarz posłuży do podkreślenia kości policzkowych i czoła. Do wykończenia makijażu możemy użyć także różu do policzków, który nada jeszcze bardziej kobiecego efektu.

Strobing to bardzo efektowna, a zarazem dziewczęca, kobieca technika makijażu. Jest ciekawą alternatywą dla klasycznego konturowania przy użyciu bronzera. Jeśli chcemy coś zmienić w naszym makijażu, a lubimy eksperymentować, to strobing jest właśnie dla nas! Rozświetlacz to jeden z ulubionych kosmetyków każdej kobiety, a więc nie bójmy się go maksymalnie wykorzystać. Świećmy jak prawdziwe gwiazdy!