HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Wypełnianie zmarszczek – warto?

Każdy chciałby być wiecznie młody. Jednak na upływ czasu nic nie możemy poradzić i starzenie się jest naturalną koleją rzeczy. Spokojnie, są metody, które mogą zatuszować upływ czasu. Mowa tu o medycynie estetycznej, a dokładnie o metodzie wypełniania zmarszczek. Wiele gwiazd i celebrytów korzysta z tego zabiegu, aby zachować jędrną i gładką cerę. Nie tylko one, ale wszyscy ludzie mogą z niej skorzystać! Wypełnianie zmarszczek jest dostępne dla wszystkich!

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek?

Wypełnianie zmarszczek odbywa się z użyciem środka, jakim jest kwas hialuronowy. Nie bez powodu to właśnie on najlepiej sprawdza się przy tym zabiegu. To związek, który występuje naturalnie w skórze człowieka. Odpowiada za nawilżenie i jędrność. Wypełnia się nim zmarszczki, gdyż wraz z wiekiem jego poziom w skórze człowieka bardzo się obniża. Przez zewnętrzne podanie możemy znów wyregulować jego zasoby. Kwas hialuronowy nie tylko wypełnia zmarszczki, ale także nawilża, ujędrnia i modeluje twarz. Używa się go także do powiększania ust.

Preparat z zawartością kwasu wstrzykuje się podskórnie za pomocą bardzo cienkich igieł. Konsystencja substancji przypomina żel, który bardzo łatwo się modeluje. Po wstrzyknięciu preparatu zaczyna on swoje działanie przez związanie się z wodą. Sam zabieg trwa maksymalnie 30 minut, a efektu są zauważalne natychmiastowo.

Czy wypełnianie zmarszczek jest bezpieczne?

Wiele osób boi się poddać zabiegowi wypełniania zmarszczek ze względu na obawy związane z bólem i bezpieczeństwem. Można być spokojnym. Zabieg nie jest mocno ingerencyjny, a sam preparat wstrzykiwany podskórnie jest syntetyczny, a więc ryzyko wystąpienia alergii jest praktycznie zerowe. Co więcej, po upływie około roku substancja całkowicie rozkłada się w organizmie, a więc nie pozostaje po niej żaden ślad. Jeśli chodzi o bolesność zabiegu, to przez używanie bardzo cienkich igieł ból jest minimalny, czujemy tylko delikatne ukłucia.

Należy jednak pamiętać, że zabieg będzie bezpieczny tylko i wyłącznie w sprawdzonej klinice. Pracują tam wykwalifikowani fachowcy, którzy dobrze znają się na swojej pracy. Nie udawajmy się do najtańszych klinik, gdzie nie jesteśmy pewni jakości wykonywanych zabiegów. Możemy nabawić się okropnych powikłań i tylko sobie zaszkodzić. Dlatego warto zapłacić więcej i poddać się zabiegowi w kontrolowanych warunkach z użyciem najlepszych preparatów. Mamy wtedy pewność, że nie grożą nam żadne powikłania, a efekty zabiegu będą naprawdę zadowalające.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Oczywiście, mimo że zabieg nie jest inwazyjny, to istnieją przeciwskazania do jego wykonania. Jest to między innymi karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne na skórze, nowotwory oraz nietolerowanie kwasu hialuronowego. Jednak o wszystkich ważnych informacjach poinformuje nas lekarz, z którym musimy spotkać się przed zabiegiem na konsultacje. Z pewnością doradzi nam, co powinniśmy zrobić z naszą skórą i jaką metodę wybrać.