HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Poradniki Uroda

Sposób na szybki i trwały makijaż

Przynajmniej raz w życiu zdarzyło się, że zabrakło nam na coś czasu. Zwykle dzieje się tak w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto być przygotowanym na każdą konieczność. Wyobraźmy sobie, że za godzinę czeka nas ważna uroczystość lub jesteśmy umówieni na wyjście na miasto. Czasu tak mało, a trzeba wykonać makijaż! W naszym artykule znajdziesz porady, które pozwolą Ci wykonać trwały i szybki makijaż w ciągu 15 minut! Już nigdy nie będziesz spóźniona.

Szybki i trwały makijaż – o czym trzeba pamiętać?

Zwykle wieczorowy makijaż kojarzy się z przynajmniej godzinnym przygotowaniem. Oczywiście, może trwać przecież nawet i kilka godzin! Jednak jeśli nagli nas czas, trzeba przemyśleć plan działania. Nie malujmy się bez pomysłu, gdyż może wtedy pojawić się wiele kłopotów na naszej drodze. A to odbity tusz, źle dobrane kolory cieni do powiek, szminka nie pasująca do reszty lub krzywa kreska na oku – istna tragedia! Dlatego też przyjmij jedną wersję makijażu, który będziesz wykonywać „na ostatnią chwilę”. Ważne jest, aby pamiętać o dobrym utrwaleniu, które zapewni nam dobrą zabawę w dobrze wyglądającym makijażu przez całą noc!

Trwałość makijażu zapewni nam przede wszystkim puder. Wybierzmy taki, który mocno matuje, ale bez efektu maski. Utrwali on makijaż na długie godziny, bez potrzeby poprawek. Kolejna rzecz to fixer do makijażu, czyli spray utrwalający. Cały gotowy makijaż świetnie się scali i nie rozmaże nawet w trakcie wiatru i deszczu! Bardzo ważne jest także odpowiednie nałożenie wszelkich kosmetyków na bazę pod makijaż.

Jak wykonać szybki i trwały makijaż?

Zacznij od przygotowania wszystkich potrzebnych kosmetyków. Na twarz nałóż bazę pod makijaż. W trakcie jej wnikania w skórę zastanów się, czy chcesz podkreślić oczy, czy usta? Jeśli chcesz, aby oba te elementy były na pierwszym planie, oto nasz pomysł na makijaż.

Na bazę nakładamy podkład. Najlepiej zrobić to za pomocą gąbeczki, gdyż tak będzie najszybciej i najbardziej precyzyjnie. Następnie wszelkie niedoskonałości zakryj korektorem, a także nałóż go pod oczami. Całość utrwal pudrem za pomocą puszka, gdyż tak będzie trzymał się on najdłużej. Teraz pora na brwi – wykonaj je klasycznie, tak, jak to robisz a co dzień. Jeśli masz wprawną rękę, narysuj kreskę na oku z jaskółką, jeśli nie, wystarczy sama kreska przy linii rzęs. Wytuszuj rzęsy. Pozostaje wykonturować delikatnie twarz za pomocą bronzera i rozświetlacza. Na usta nałóż mocną, na przykład czerwoną, szminkę. Teraz tylko utrwalić wszystko fixerem i  gotowe! Możesz ruszać na miasto!

Szybko, trwale i pięknie!

Jak widać szybki i trwały makijaż jest możliwy, a dodatkowo będzie wyglądał naprawdę dobrze. Pamiętaj, aby się nie denerwować uciekającym czasem, a dobrze skupić na tym, co robisz. Unikniesz tym sposobem ewentualnych błędów w makijażu i nie będziesz tracić minut na poprawianie niedociągnięć. Z czasem sposób na szybki i trwały makijaż wejdzie Ci w nawyk i będziesz go wykonywać naprawdę w ciągu kilkunastu minut. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.