HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Uroda

Mikropigmentacja skóry głowy – na czym polega?

Człowiek może borykać się z wieloma wstydliwymi problemami. Jednym z nich jest łysienie. Przyczyn może być wiele, ale efekty te same – utrata dużej ilości włosów aż do powstawania łysych punktów. Nikt z nas nie chce do tego doprowadzić i szuka rozwiązania i skutecznej metody walki. Na szczęście i na to są sposoby! Mikropigmentacja skóry głowy może rozwiązać wstydliwy problem! Bez względu na to, czy jesteś młody, stary, kobietą, czy mężczyzną – ta metoda Ci pomoże.

Co to jest mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg ten jest wykonywany w celu zamaskowania oznak łysienia. Nie służy on zastopowaniu tego procesu, a zatuszowaniu efektów. Dla wielu to jedyna nadzieja, gdyż kuracje nie pomagają, a łysienie się nasila. Dzięki zabiegowi mikropigmentacji możemy pozbyć się nieprzyjemnych efektów wypadania włosów i zakryć wszelkie przerzedzenia.

Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu dopasowanego do odcienia włosów pod skórę głowy. Tworzy on malutkie punkciki, które imitują wyrastające włoski. Mikropigmentacja nadaje się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Jak wygląda zabieg mikropigmentacji i wszystko, co warto o nim wiedzieć

Do osiągnięcia zadowalających efektów potrzebne jest wykonanie trzech zabiegów. Dopiero wtedy pigment ma zadowalającą trwałość i widoczność. Zabiegi wykonuje się w mniej więcej tygodniowych odstępach. Niestety przy mikropigmentacji trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zabieg trwa kilka godzin, w zależności od stopnia wyłysienia oraz etapu. Podczas każdej z sesji zostaje zwiększona ilość kropek z pigmentu. Służy to stworzenia efektu zgęstnienia. Nie ma się jednak czego bać, gdyż zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to żeby na 24 godziny przed nie spożywać alkoholu.

Mikropigmentacja skóry głowy to bardzo uniwersalny zabieg, który może być wykonywany w wielu przypadkach i u praktycznie każdej osoby. Jest wybawieniem także dla osób przewlekle chorych, po przebytej chemioterapii. Nie trzeba się martwić o kolor włosów i dobranie odpowiedniego tuszu. Salony specjalizujące się w mikropigmentacji posiadają bardzo szeroką gamę kolorystyczną. Pigment dobiera się idealnie do odcienia włosów.

Efekty serii trzech zabiegów utrzymują się do kilku lat. Po tym czasie warto powtórzyć zabieg w celu odświeżenia koloru i trwałości. Wyblaknięcie pigmentu jest naturalnym zachowaniem, gdyż jest on poddany działaniu promieni słonecznych oraz wielu różnych kosmetyków stosowanych na skórze głowy.

Czy warto poddać się zabiegowi mikropigmentacji?

Jeśli borykamy się z problemem łysienia i nasza pewność siebie mocno na tym cierpi, to mikropigmentacja może okazać się prawdziwym wybawieniem. Dlatego też warto poddać się temu zabiegowi. Nie jest inwazyjny i niebezpieczny, można go wykonać każdej osobie w każdym wieku. To dobra metoda na wyzbycie się kompleksów i poprawę samopoczucia. Mikropigmentacja pozwoli zapomnieć o wstydliwym problemie. Polecamy i zachęcamy do poddania się zabiegowi! Efekty z pewnością będą zadowalające!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.