HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Poradnik

Przedłużanie paznokci w domu

Większość kobiet marzy o pięknych, twardych i długich paznokciach. Często jednak za żadne skarby nie możemy osiągnąć pożądanego efektu. Na stan paznokci wpływa wiele różnych czynników i czasem potrzeba długiego czasu, aby doprowadzić ich do dobrej kondycji. Na szczęście mamy rozwiązanie – przedłużanie paznokci! Dzięki tej metodzie w krótkim czasie możemy uzyskać zadowalający efekt. Co więcej, przedłużanie paznokci w domu jest osiągalne dla wszystkich!

 Jaką metodą najlepiej wykonać przedłużanie paznokci w domu?

Istnieje kilka różnych sposobów, dzięki którym uzyskamy długie i twarde paznokcie. W zależności od wybranej metody potrzebujemy innego rodzaju produktów. Dodatkowo, każda z nich ma inny stopień trudności, dlatego dziś skupimy się na tej, która najlepiej sprawdzi się u osób początkujących.

Ta metoda to budowanie paznokcia na formie za pomocą lakieru hybrydowego o konsystencji żelu. Ma on właściwości budujące i można nim zarówno przedłużyć paznokieć o kilka milimetrów, jak i wzmocnić płytkę. Druga również odpowiednia metoda dla początkujących to akrylożel – jego konsystencja bardzo gęstego żelu pozwala na łatwe ułożenie pożądanego kształtu, a dodatkowo możemy wykonać przedłużenie nawet o kilka centymetrów!

Przedłużanie paznokci za pomocą lakieru budującego

Zacznijmy od metody, która nie daje nam możliwości bardzo długiego przedłużania, ale jest bardzo prosta i ma naturalny wygląd. Chodzi oczywiście o lakier hybrydowy budujący. Do wykonania tego manicure potrzebujemy kilku produktów, które standardowo używamy przy hybrydach. Będzie to lampa UV, szablony do przedłużania paznokci, waciki bezpyłowe, blok polerski, pilniczek, cleaner, lakier budujący, lakier kolorowy, bazę oraz toper.  Z takim zestawem możemy przejść do działania.

Zaczynamy od zmatowienia płytki paznokcia za pomocą bloku polerskiego. Następnie musimy odtłuścić powierzchnię wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Teraz paznokieć jest gotowy do dalszego działania. Bierzemy szablony do przedłużania paznokci i odklejamy je od papieru. Musimy przyczepić je pod naturalnym paznokciem i skleić na palcu. Teraz musimy nałożyć bazę pod lakier. Robimy to tylko na naszym naturalnym paznokciu. Utwardzamy przez odpowiedni czas w lampie UV. Teraz przechodzimy do najważniejszej części, czyli bierzemy do ręki lakier budujący. Nakładamy go na cały paznokieć oraz wychodzimy na szablon na tyle, na ile chcemy przedłużyć paznokieć. Możemy już nadać odpowiedni kształt, aby później nie mieć dużo zabawy z piłowaniem. Warstwa lakieru powinna być cienka i nie za długa. Całość utwardzamy i krok powtarzamy drugi raz. Dwie cienkie warstwy spokojnie wystarczą. Możemy odkleić szablon spod paznokcia i nadać mu idealny kształt za pomocą pilniczka. Teraz nakładamy lakier kolorowy, utwardzamy, nakładamy toper, utwardzamy i przecieramy cleanerem.  Wszystko jest gotowe!

Jak widać przedłużanie paznokci wcale nie jest trudnym zadaniem. Warto spróbować samemu, zamiast co kilka tygodni wydawać kilkadziesiąt, a nawet więcej pieniędzy na wykonanie manicure przez kosmetyczkę. Ćwiczenie czyni mistrza, dlatego z każdym kolejnym przedłużaniem efekt będzie coraz lepszy!