Domowe sposoby na rozbijanie butów

0
395
Domowe sposoby na rozbijanie butów

Nic tak nie cieszy, jak nowe buty – szczególnie zapalonych „butoholików”. Piękne szpilki, modne snickersy, a może jesienne botki? Do wyboru, do koloru! Jednak jak tu dobrze dobrać rozmiar, kiedy każda firma ma swoją własną rozmiarówkę, a każdy model inny krój? Spokojnie, jeśli w domu okaże się, że obuwie wcale tak dobrze nie leży, możemy to naprawić. Domowe sposoby na rozbijanie butów z pewnością rozwiążą problem!

Jak rozbić nowe buty?

Znalezienie wygodnych butów to naprawdę ciężkie zadanie. Jeśli nawet w sklepie jakieś obuwie wydaje nam się w sam raz, w domu nasze odczucia mogą się zmienić. Nie mówiąc już o dłuższym chodzeniu, imprezie, weselu. Takie okazje nie mogą być zniszczone przez niewygodne buty! Dlatego bardzo ważne jest przetestowanie butów w domowym zaciszu, jeszcze przed „wielkim wyjściem”. Ubierzmy je, pochodźmy przez godzinę, dwie. Po prostu trzymajmy je na stopach i sprawdźmy, czy się one nie męczą, nie obcierają w niektórych miejscach i są najzwyczajniej w świecie wygodne!

Domowe sposoby na rozbijanie butów

Już samo chodzenie pozwala rozbić buty i dostosować je do kształtu stopy. Zwykle robi się to w grubych skarpetach, jednak sposób nie należy do najprzyjemniejszych. Jest dość bolesny i wymaga dużo cierpliwości.

Zdecydowanie lepiej sprawdza się metoda z użyciem wody. Pierwsza opcja to para wodna. Jednak należy z nią uważać, jeśli rozbijamy buty skórzane, może je uszkodzić. Nad strumieniem pary wodnej umieszczamy wewnętrzną stronę buta. Gdy zrobi się ciepły i „nasiąknięty” ubieramy go na stopę z grubą skarpetą. Nosimy je przez tyle czasu, ile możemy. Podatne na rozciąganie buty dużo szybciej i łatwiej dostosują się do naszej stopy.

Do rozbicia obuwia można także wykorzystać lód. Zamrożona woda zwiększa objętość, więc umieszczona w bucie pozwoli na jego rozciągnięcie. Oczywiście ciecz trzeba umieścić w szczelnie zamkniętym woreczku, aby nie zalać obuwia. Wstawiamy je na cały dzień do zamrażalnika. Po tym czasie buty z pewnością będą szersze!

Alkohol jest również sprzymierzeńcem w walce z za ciasnym obuwiem. Wystarczy natrzeć denaturatem wnętrze butów i znowu założyć je na stopy ze skarpetami, a w ciągu krótkiego chodzenia idealnie dostosują się do stopy. Gorące powietrze także się sprawdzi. Ta opcja jest bezpieczna przy butach skórzanych. Zmienia się tylko kolejność. Najpierw ubieramy na stopę w grubej skarpecie buty, a następnie traktujemy ją gorącym powietrze. Wyłączamy, czekamy, aż but ostygnie i gotowe!

Rozbite i wygodne – buty idealne!

Jak widać mamy do wyboru wiele skutecznych metod, które uratują nas przed nietrafionym obuwiem. Z łatwością poradzimy sobie z problemem i będziemy mogli cieszyć się pięknymi i wygodnymi butami! Dlatego nie martwmy się, że buty nas uciskają i obcierają – spróbujmy sami je poprawić. Jeśli jednak domowe sposoby nie okażą się skuteczne lub boimy się zepsuć buty – zawsze możemy skorzystać z usług szewca! Profesjonalne rozbijanie butów ma jednak swoją cenę. Domowe sposoby zwykle nie wymagają od nas żadnego wkładu finansowego. Decyzja należy do Was!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here