HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Poradnik

Domowe sposoby na rozbijanie butów

Nic tak nie cieszy, jak nowe buty – szczególnie zapalonych „butoholików”. Piękne szpilki, modne snickersy, a może jesienne botki? Do wyboru, do koloru! Jednak jak tu dobrze dobrać rozmiar, kiedy każda firma ma swoją własną rozmiarówkę, a każdy model inny krój? Spokojnie, jeśli w domu okaże się, że obuwie wcale tak dobrze nie leży, możemy to naprawić. Domowe sposoby na rozbijanie butów z pewnością rozwiążą problem!

Jak rozbić nowe buty?

Znalezienie wygodnych butów to naprawdę ciężkie zadanie. Jeśli nawet w sklepie jakieś obuwie wydaje nam się w sam raz, w domu nasze odczucia mogą się zmienić. Nie mówiąc już o dłuższym chodzeniu, imprezie, weselu. Takie okazje nie mogą być zniszczone przez niewygodne buty! Dlatego bardzo ważne jest przetestowanie butów w domowym zaciszu, jeszcze przed „wielkim wyjściem”. Ubierzmy je, pochodźmy przez godzinę, dwie. Po prostu trzymajmy je na stopach i sprawdźmy, czy się one nie męczą, nie obcierają w niektórych miejscach i są najzwyczajniej w świecie wygodne!

Domowe sposoby na rozbijanie butów

Już samo chodzenie pozwala rozbić buty i dostosować je do kształtu stopy. Zwykle robi się to w grubych skarpetach, jednak sposób nie należy do najprzyjemniejszych. Jest dość bolesny i wymaga dużo cierpliwości.

Zdecydowanie lepiej sprawdza się metoda z użyciem wody. Pierwsza opcja to para wodna. Jednak należy z nią uważać, jeśli rozbijamy buty skórzane, może je uszkodzić. Nad strumieniem pary wodnej umieszczamy wewnętrzną stronę buta. Gdy zrobi się ciepły i „nasiąknięty” ubieramy go na stopę z grubą skarpetą. Nosimy je przez tyle czasu, ile możemy. Podatne na rozciąganie buty dużo szybciej i łatwiej dostosują się do naszej stopy.

Do rozbicia obuwia można także wykorzystać lód. Zamrożona woda zwiększa objętość, więc umieszczona w bucie pozwoli na jego rozciągnięcie. Oczywiście ciecz trzeba umieścić w szczelnie zamkniętym woreczku, aby nie zalać obuwia. Wstawiamy je na cały dzień do zamrażalnika. Po tym czasie buty z pewnością będą szersze!

Alkohol jest również sprzymierzeńcem w walce z za ciasnym obuwiem. Wystarczy natrzeć denaturatem wnętrze butów i znowu założyć je na stopy ze skarpetami, a w ciągu krótkiego chodzenia idealnie dostosują się do stopy. Gorące powietrze także się sprawdzi. Ta opcja jest bezpieczna przy butach skórzanych. Zmienia się tylko kolejność. Najpierw ubieramy na stopę w grubej skarpecie buty, a następnie traktujemy ją gorącym powietrze. Wyłączamy, czekamy, aż but ostygnie i gotowe!

Rozbite i wygodne – buty idealne!

Jak widać mamy do wyboru wiele skutecznych metod, które uratują nas przed nietrafionym obuwiem. Z łatwością poradzimy sobie z problemem i będziemy mogli cieszyć się pięknymi i wygodnymi butami! Dlatego nie martwmy się, że buty nas uciskają i obcierają – spróbujmy sami je poprawić. Jeśli jednak domowe sposoby nie okażą się skuteczne lub boimy się zepsuć buty – zawsze możemy skorzystać z usług szewca! Profesjonalne rozbijanie butów ma jednak swoją cenę. Domowe sposoby zwykle nie wymagają od nas żadnego wkładu finansowego. Decyzja należy do Was!