HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Poradnik

Jaka biżuteria do ślubu będzie najlepsza?

Bez dwóch zdań ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Wielkie przygotowania, stres, ale i ogromna radość. W tym wyjątkowym dniu każdy pragnie wyglądać idealnie. Suknia, welon, buty… W całym zamieszaniu łatwo zapomnieć o dodatkach! Biżuteria jest również bardzo ważnym elementem stroju panny młodej. Warto więc skupić się i na tej sprawie. Podpowiemy, jaka biżuteria do ślubu będzie najlepszym wyborem i zachwyci każdego gościa!

Złoto, czy srebro? Jaka biżuteria do ślubu jest lepsza?

Zwykle poszukiwania idealnej biżuterii rozpoczyna się od decyzji, czy chcemy ubrać złoto, czy srebro. Liczy się tutaj kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim kolorystyka. Oczywiście tradycyjnie panna młoda występuje w białej kreacji, jednak biel bieli nie równa. Do tego dochodzą buty oraz makijaż. Całość musi ze sobą współgrać. Jeśli chcemy ciepłego wykończenia, i taki też będzie makijaż oraz odcień sukni, najlepiej postawić na złotą biżuterię. Chłodniejsze tony idealnie zgrają się ze srebrem.

Kolejna kwestia to nasze przekonania. Złoto jest szlachetniejszym kruszcem, jednak nie tylko to się liczy. W końcu biżuteria zawiera też kamienie szlachetne i inne wstawki. Dlatego warto też zwrócić uwagę na wykonanie i jakość użytych materiałów. Nie chcemy w końcu martwić się o trwałość zapięcia bransoletki czy utrzymanie się kryształków w kolczykach!

Jaka biżuteria jest najmodniejsza do ślubu?

Warto tu podzielić biżuterie na dwie kategorie. Dlaczego? Otóż każda panna młoda jest inna i marzy o innym ślubie. Dlatego też z jednej strony mamy kobiety, które wybierają bardzo stonowane suknie, nie lubią koronek, falban i innych dodatków. Z drugiej z kolei są prawdziwe księżniczki w bufiastych sukniach i mnóstwie świecidełek. Dlatego właśnie biżuteria nie ma tylko jednej wersji „do ślubu”.

Do stonowanych, prostych kreacji potrzeba czegoś z klasą i elegancją. Mogą być to na przykład perły. Są bardzo kobiece i szlachetne. Świetnie sprawdzą się także cienkie, wysadzane diamencikami bransoletki oraz długie kolczyki. Podkreślą kobiecość oraz delikatnie podkręcą całą stylizację.

Jeśli chodzi o te panny młode, które stawiają na więcej ozdób i szałowe kreacje, nie możemy przesadzić z ilością biżuterii. Zwykle powinna to być jedna ozdoba, która jednak bardzo dobrze wpasuje się w cały look. Pięknie wyglądać będą duże, wysadzane kolczyki w postaci wkrętek. Nadadzą naprawdę „księżniczkowego” wykończenia całości. Można postawić także na bogato zdobiony naszyjnik, który wpasuje się w odkryte ramiona i ozdobi klatkę piersiową.

Biżuteria do ślubu ma wiele twarzy. W końcu każda panna młoda oczekuje czegoś innego i ma inną wizję swojej uroczystości. Dlatego pamiętajmy, że najważniejszą biżuterią tego dnia jest obrączka, którą ukochana osoba wdzieje na palec drugiej. To kwintesencja całych przygotować i podkreślenie wyjątkowości tego dnia. Żadna, nawet najpiękniejsza biżuteria nie może się równać z obrączką – najważniejszą ze wszystkich!