HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Uroda

Depilacja laserowa okolic bikini

Depilacja okolic bikini to jedno z trudniejszych zadań. Bardzo łatwo może dojść do podrażnień i wielu innych nieprzyjemnych powikłań. Czasem kompletnie musimy zrezygnować z klasycznej depilacji za pomocą maszynek do golenia. Jednak nie jest to problem! Zdecydowanie przyjemniejszą i bezpieczniejszą metodą jest depilacja laserowa okolic bikini. Coraz więcej kobiet decyduje się na taki zabieg. Nic dziwnego, to naprawdę jedna z lepszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Ale jak to wszystko wygląda?

Depilacja laserowa okolic bikini – czy to boli?

Przy tego rodzaju zabiegach zawsze rodzi się jedno pytanie – czy będzie bolało? Przy depilacji laserowej jedną z największych zalet jest właśnie ogromny komfort. Zastosowanie specjalnych kompresów chłodzących oraz przeprowadzenie próby laserowej na skórze pozwala pozbawić zabieg jakichkolwiek bolesnych dolegliwości.

Depilacja laserowa okolic bikini to najmniej bolesna metoda, a dodatkowo ma jeszcze wiele innych plusów. Na tle innych zabiegów wyróżnia się wieloma zaletami, które skłaniają osoby do poddania się właśnie temu rodzajowi pozbywania się owłosienia, szczególnie z okolic bikini. Dlatego jeśli borykamy się z kłopotami z goleniem tych miejsc, depilacja laserowa będzie dla nas istnym wybawieniem.

Jak wygląda zabieg, ile trwa i ile utrzymują się efekty?

Przed przystąpieniem do zabiegu musimy udać się na konsultację. Pozwoli to na ustalenie ewentualnych przeciwskazań do wykonania depilacji. Następnie zostaje przeprowadzone próba laserowa. Podczas niej ustala się odpowiednie ustawienia dostosowane do Twojej skóry i włosków.

Jeśli konsultacje przejdą pomyślenia, można umówić się na przeprowadzenie zabiegu. Na umówionej wizycie zaczyna się od mapowania wyznaczonego miejsca, w tym przypadku okolic bikini. Pozwala to na jak najbardziej precyzyjne usunięcie wszelkiego owłosienia. Następnie nakłada się kompres chłodzący, co ma za zadanie całkowite znieczulenie ciała. Laser działa poprzez usuwanie barwnika z włosków, który nazywa się melanina. Precyzyjnie dociera do wszystkich miejsc, a jednocześnie nie narusza żadnych innych struktur.

Aby całkowicie pozbyć się owłosienia na zawsze, trzeba wykonać kilka zabiegów. Zwykle zaleca się około 5-6 depilacji z przerwami, co 2/3 miesiące. Metoda laserowa pozwala na całkowite pozbycie się owłosienia po wykonaniu tylko kilku zabiegów. To naprawdę świetne rozwiązanie i spokój do końca życia.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Pamiętajmy o tym, że depilacja może być wykonywana różnymi urządzeniami. Warto sprawdzić wcześniej, na jakim sprzęcie pracuje dana klinika. Są lasery, które działają znacznie szybciej i precyzyjniej od zwykłych urządzeń. Dlatego przed podjęciem decyzji o depilacji zapytajmy o działanie sprzętu. W najlepszych klinikach medycyny estetycznej z pewnością znajdziemy najlepsze urządzenia i, oczywiście, najlepszych specjalistów. Warto właśnie w takim miejscu zdecydować się na depilację, gdyż będziemy mieć pewność o dobrze wykonanym zabiegu. Nie zawsze taniej znaczy lepiej – szczególnie w przypadku ingerencji w nasze ciało!