HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Pielęgnacja

Usuwanie rozstępów – jak się ich pozbyć?

Rozstępy powstają z różnych powodów. Dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Walka z nimi jest bardzo nierówna. Ile kosmetyków byśmy nie stosowali, ile masaży wykonywali – ich usunięcie w domowych warunkach jest praktycznie niemożliwe. Inaczej sprawa się ma z zabiegami wykonywanymi w specjalistycznych salonach. Mamy ich całkiem sporo, dlatego każdy znajdzie metodę, która najlepiej rozwiąże dany problem. Usuwanie rozstępów w salonach kosmetycznych jest najlepszym sposobem na całkowite się ich pozbycie!

Jak powstają rozstępy?

Zacznijmy od tego, jak w ogóle dochodzi do powstania rozstępów. Ich powstawanie ma niestety podłoże genetyczne. Oznacza to, że niektórzy są po prostu na nie podatni, gdyż dziedziczą je na przykład po rodzicach. Rozstępy powstają przez zmiany hormonalne. Jeśli w krótkim czasie bardzo dużo urośniemy lub przytyjemy, na ciele mogą się one pojawić. Ciąża jest jedną z najpopularniejszych przyczyn powstawania rozstępów.

Jak pozbyć się rozstępów?

Pierwsza, podstawowa rzecz, którą trzeba wiedzieć to to, że najskuteczniej rozstępy usuwa się, gdy są one świeże. Dlatego już w momencie się ich pojawienia musimy podjąć kroki zwalczające je. Im wcześniej zaczniemy, tym lepiej.

Pierwszy sposób, który jest bardzo często wykorzystywany w walce z rozstępami, to wykorzystanie kwasu glikolowego. Zabieg z jego użyciem może być wykonywany tylko przez doświadczonego specjalistę. Sami w domu nie możemy tego zrobić. Kwas glikolowy ma złuszczyć naskórek, a jednocześnie dogłębnie nawilżyć skórę i wygładzić. Substancja wpływa także na tworzenie się nowych włókien kolagenowych, które przywracają skórze sprężystość i jędrność. Warto jednak przygotować się na to, że tuż po zabiegu możemy odczuwać pewien dyskomfort. Skóra będzie mocno spięta i wysuszona przez jej mocne złuszczenie. Jednak już po kliku zabiegach uzyskamy naprawdę satysfakcjonujące efekty.

Drugi sposób to zabieg mikrodermabrazji. Jeśli nasze rozstępy są naprawdę świeże, może się ona okazać bardzo skuteczna. Zabieg polega na ztarciu martwego naskórka mechanicznie. Nie należy się bać – metoda jest całkowicie bezbolesna. Mikrodermabrazja musi być powtórzona kilka razy w odstępie minimum tygodnia. Ilość zabiegów zależy od wielkości i „świeżości” zmiany.

Trzecia metoda zabieg z użyciem lasera. Jak w wielu innych przypadkach jest on najbardziej skutecznym narzędziem w walce z niedoskonałościami. Z każdym kolejnym zabiegiem efekty są coraz bardziej zauważalne. Jednak w przypadku tej metody mamy do czynienia z większą ingerencją w ciało, dlatego są pewne przeciwskazania do wykonania tej metody. Na przykład osoby z rozrusznikiem serca nie mogą się jej poddać. Przeciwskazaniem może być także… cena. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na laser – ta metoda jest najdroższa ze wszystkich.

Usuwanie rozstępów

Rozstępy są często bardzo wstydliwym problemem dla wielu kobiet i mężczyzn. Dlatego medycyna estetyczna i wszelkie zabiegi, które pozwalają pozbyć się tych niedoskonałości to prawdziwe wybawienie. Można raz na zawsze pożegnać się z przykrym problemem – usuwanie rozstępów nie jest trudne!