HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

home office
Poradnik

Ubrania na home office – inspiracje

Ostatnie lata obfitują w wyzwania i zmiany. Wiele firm przeszło na pracę zdalną, a home office stał się standardem. By zmienić przestrzeń biurową na domową, musisz zainwestować w monitor czy drukarkę. A jak masz się sama dostosować do nowej rzeczywistości, by zapewnić sobie komfort? Podpowiadamy, jak ubrać się podczas pracy zdalnej.

Jak przygotować się do pracy zdalnej?

Dla wielu osób perspektywa spędzenia całego dnia w piżamie brzmi jak marzenie, dla innych z kolei jak koszmar. Być może pierwsze dni faktycznie nas cieszą, bo mamy mniej obowiązków i pośpiechu, ale z czasem zaczyna nam brakować kontaktu z ludźmi, makijażu i szykowania się do wyjścia.

Elegancki dres welurowy damski zastąpi piżamę, a zapewni taką samą wygodę. Jest też bardzo praktyczny i uniwersalny – możesz nosić go w domu, bez zażenowania otworzyć drzwi kurierowi, wyjść po pizzę albo na mały spacer, by przewietrzyć głowę w przerwie od obowiązków zawodowych.

Warto zmienić perspektywę i niezależnie od tego, z jakiego miejsca pracujesz, zadbaj o wygląd. Niektóre przyzwyczajenia są bardzo dobre, bo wpływają na Twoje samopoczucie, pewność siebie oraz psychiczne nastawienie. To również ważna wiadomość dla mózgu i wyznaczenie granicy, że teraz nie masz wolnego, lecz jesteś w pracy.

Jak ubrać się do pracy zdalnej?

Musisz nauczyć się łączyć wygodę i styl. Jeśli często masz calle i spotkania wideo w pracy, nie możesz odbierać ich w piżamie. Zadbaj o to, by wyglądać schludnie i stylowo, ale też było Ci po prostu wygodnie – króluje zatem styl casualowy i smart casual.

Sprawdzą się m.in. dresy welurowe damskie, do których możesz założyć białą koszulę albo gładki t-shirt. W takim komplecie możesz też wyskoczyć podczas przerwy po lunch, zakupy albo na spacer z psem po osiedlu.

 Dresy damskie mogą być gładkie i świetnie zastąpią inne spodnie, ale nie w każdej sytuacji. Możesz też postawić na jeansy, bluzkę i marynarkę, jeśli zajmujesz ważne stanowisko lub często prowadzisz wideokonferencje. Dres damski sprawdzi się na co dzień, ale nie podczas spotkań online. Wtedy zadbaj o bardziej eleganckie i formalne zestawy.

Nie tylko szata zdobi człowieka

Schludny wygląd to podstawa – niezależnie od tego, czy masz na sobie dresy damskie, czy cygaretki i białą koszulę, zadbaj też o manicure oraz delikatny makijaż. Nie musisz zakładać zbyt wiele biżuterii ani obcasów, ale zadbaj o podstawy, co doda Ci pewności siebie, a także sprawi, że w każdej sytuacji będziesz wyglądać dobrze, budzić zaufanie i prezentować się po prostu profesjonalnie.