HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Poradnik

Gdzie kupić perfumy? Zestawienie najlepszych

Odbiór naszej osoby nie opiera się tylko na naszym wyglądzie, zachowaniu i tym, co mówimy. Ważnym elementem jest także zapach. Wiele osób ma swoje jedne, ulubione perfumy, które bliskie osoby kojarzą już tylko z nimi. Z drugiej strony są ludzie, którzy kochają wiele różnych zapachów i posiadają pokaźną kolekcję różnych marek. Są perfumy bardzo drogie, są tańsze wody perfumowane. Są zapachy wręcz kultowe, są zupełnie nowe i nieoczywiste. Jakie więc wybrać i gdzie kupić perfumy?

Najbardziej kultowe zapachy perfum

To zestawienie nie mogło by zacząć się od niczego innego jak Channel No 5. Ich autorka zrewolucjonizowała świat mody, a także stworzyła najbardziej znany zapach na całym świecie. Kobiety pachną nim już od kilkudziesięciu lat i wciąż się on nie nudzi. Jego nutą przewodnią jest olejek jaśminowy.

Kolejne kultowe perfumy do oczywiście Opium od Yves Saint Laurent. Ich wyjątkowość podkreśla chociażby fakt, że twórca napisał o nich nawet wiersz! Sam zapach dedykowany jest kobietom łamiącym zasady, wychodzącym poza szablony. Przeważają w nim nuty orientalne: cytrusy, korzenne przyprawy oraz goździki.

W zestawieniu nie może zabraknąć perfum od Dior’a. Najbardziej znane i wciąż popularne są J’adore. Bardzo kobiece, delikatne o kwiatowo-owocowej nucie. Nie tylko ich zapach, ale także opakowanie podkreśla delikatność i kobiecość. Wykonane ze szkła, o kształcie klepsydry, zamknięte złotą zakrętką. Romantyczność, tajemnica, kobiecość – bardzo zmysłowy zapach!

Gdzie kupić perfumy?

W ostatnim czasie powstało wiele nowych drogerii, gdzie można kupić nie tylko kultowe zapachy, ale także wiele różnych innych perfum. Rozgorzały dyskusje na temat tego, czy wszędzie dostępne są oryginalne, stuprocentowe produkty? Cała sprawa wyniknęła na podstawie dość znacznych różnic w cenach pomiędzy różnymi sklepami. A więc gdzie kupić perfumy?

Niestety, jedne rozwiązanie to dokładne czytanie etykiet i składów oraz zakupy w sprawdzonych, renomowanych drogeriach. Najlepiej korzystać z ofert firm, które są na rynku od lat. Oczywiście perfumy można dostać także prosto ze sklepu danej marki, jednak w Polsce może być z tym pewien problem. Ale będąc na wakacjach lub odwiedzając rodzinę za granicą można spokojnie udać się na pachnące zakupy!

Czy tylko drogie perfumy są dobrej jakości?

Choć najpopularniejsze są bardzo znane, markowe perfumy, to nie są one jedyną opcją. Wiele sklepów odzieżowych oferuje są własną linię zapachów. Często są one naprawdę piękne i występują w wielu różnych wariantach. Każdy znajdzie coś dla siebie. To świetna sprawa dla osób, które nie chcą wydawać fortuny na perfumy lub wolą mieć kilka różnych zapachów, zamiast jednego, drogiego. Trwałość perfum ze sklepów odzieżowych jest bardzo różna, jednak stosunek ceny do jakości zwykle wychodzi bardzo korzystnie. Dlatego warto zainteresować się ich zakupem, bo mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Co więcej, nie będzie ich żal, jeśli zapach po pewnym czasie się nam znudzi. Będziemy mogły użyć ich do odświeżania szafy lub jako odświeżacze powietrza!