HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Poradnik Zdrowie

Jakie zatyczki do nosa warto wybrać do pływania?

Osoby, które wybierają się na basen powinny postawić nie tylko na profesjonalny strój pływacki i czepek, ale również na specjalne zatyczki do nosa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić porządne zatyczki, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na które modele postawić.

Szeroka i różnorodna oferta

Na rynku jest wielu rzetelnych producentów, którzy oferują wysokiej jakości zatyczki do nosa, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Akcesoria tego typu są doskonałym wyborem nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla początkujących pływaków. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby stawiać na produkty od renomowanego producenta, które nie tylko znacząco zwiększają komfort podczas pływania, ale przede wszystkim podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Jak działają zatyczki do nosa?

Budowa zatyczek do nosa i ich mechanizm działania jest bardzo prosty. Większość producentów oferuje zatyczki wykonane w całości z tworzyw sztucznych, których podstawowym zadaniem jest oczywiście ściskanie nosa. Warto zwrócić uwagę na to, aby materiał był dość giętki, dzięki czemu nie ma ryzyka, że złamie się podczas ściągania. Odpowiednio giętki materiał bez żadnego większego problemu będzie można dopasować do każdego kształtu nosa. Warto postawić na materiały, które nie będą powodowały otarć i nieprzyjemnych podrażnień.

Kiedy zatyczki mogą się przydać?

Profesjonalne zatyczki do nosa mogą przydać się przede wszystkim przy nawrotach koziołkowych. To właśnie przy takich manewrach bardzo często woda przedostaje się do nosa. Oprócz popularnych klipsów do nosa warto poszukać także zatyczek do uszów, które również znacząco poprawią komfort podczas pływania. Akcesoria pływackie tego typu są bardzo tanie, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na ich zakup.

Czy warto?

Oryginalne zatyczki do nosa wbrew pozorom są bardzo przydatnymi akcesoriami, dlatego też warto rozważyć ich zakup. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób początkujących, które bardzo często próbują oddychać nosem podczas nauki pływania. Niestety, jak woda zaleje nos, to istnieje olbrzymie ryzyko pojawienia się nieprzyjemnego bólu zatok. Woda z chlorem może doprowadzić nie tylko do stanów zapalnych, ale również do kłopotliwego kataru.

Kiedy zatyczki do nosa są niezbędne?

Przy wielu dyscyplinach sportowych zatyczki do nosa są wręcz niezbędne. Mowa tutaj między innymi o pływaniu synchronicznych albo freedivingu, który w ostatnim czasie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W pływaniu synchronicznych jest bardzo wiele skomplikowanych figur, które wymuszają długotrwałe pozostawienie pod powierzchnią wody. Aby idealnie opanować układ, warto wykorzystać olbrzymi potencjał zatyczek.