HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Pielęgnacja

Jak dbać o kręcone włosy?

Piękne, zadbane włosy nie biorą się znikąd. Jest to zasługo dbania o nie i odpowiedniej pielęgnacji. Oczywiście są włosy łatwiejsze w zachowaniu zdrowego wyglądu, ale zawsze trzeba poświęcić im uwagę i znaleźć czas na dobre odżywienie. Posiadaczki kręconej czupryny zwykle mają dość ciężki orzech do zgryzienia, aby okiełznać fryzurę i utrzymać ją w naprawdę dobrej kondycji. Jednak z odpowiednią wiedzą i odrobiną wprawy z łatwością uda się wydobyć z włosów to, co najlepsze. Jak dbać o kręcone włosy?

Co stosować do kręconych włosów, a czego nie?

Włosy kręcone rządzą się swoimi prawami. Są składniki używane w szamponach, odżywkach i maskach, które nie nadają się kompletnie do tego rodzaju czupryn. Kręcone włosy są zazwyczaj wysoko lub średnioporowate. Oznacza to, że są dość podatne na łamanie oraz wysuszenie. Dlatego trzeba unikać kosmetyków, które zawierają jakiekolwiek silikony. Mają one działanie prostujące, co z pewnością nie służy kręconym włosom! Po zastosowaniu kosmetyków z silikonem nasza fryzura oklapnie, nie będzie się układać ani dobrze wyglądać. Dlatego ten element należy całkowicie wykluczyć przy kompletowaniu pielęgnacji naszych włosów.

Włosy kręcone potrzebują przede wszystkim odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Dlatego oprócz samego szamponu i odżywki warto co jakiś czas dołożyć zabieg olejowania oraz nałożyć maskę.

Plopping  – sposób na idealne loki

Pewnie mało kto słyszał o metodzie ploppingu. Już spieszymy z wyjaśnieniami! Jest to metoda, która pozwala na ułożenie kręconych włosów w prawie że idealny sposób. Wszystko to dzięki zawinięciu kosmyków w bawełniany materiał w odpowiedniego koka. Należy to zrobić po umyciu włosów, tkanina pochłonie całą wilgoć i ułoży włos. Warto zastosować także dodatkowo dobry stylizator do fryzur. Dzięki temu zachowamy idealne loki na długo.

W takim „turbanie” trzeba przebywać około 20 minut, aby włosy dobrze się skręciły. Po tym czasie rozwiń fryzurę i ciesz się pięknymi lokami!

Jak dbać o kręcone włosy – suszenie

Niektórzy uważają, że kręconych włosów nie należy suszyć. Nic bardziej mylnego! Szczególnie wtedy, gdy mielibyśmy się położyć  w mokrych włosach. Jest to bardzo niedobre dla struktury kosmyków, a w szczególności dla ich końców. Oczywiście włosy należy suszyć w odpowiedni sposób, aby nie napuszyć ich i nie zniszczyć ich układu. Najlepiej sprawdzi się specjalna nakładka, tak zwany dyfuzor. Nie niszczy on skrętu i delikatnie traktuje włosy. Pojedyncze pasma należy umieścić w środku nakładki. Utrzymaj je przez około 2 minuty. Powtórz to na reszcie włosów. Gotowe! Pamiętaj jednak, aby włosy rozczesać przed suszeniem! Nie należy nigdy używać szczotki na suchych, kręconych włosach, gdyż powoduje to ich puszenie i elektryzowanie.

Zastanawiając się, jak dbać o kręcone włosy, musimy brać pod uwagę ich naturalne ukształtowanie. Wszelkie kosmetyki wybierajmy dedykowane właśnie do tego rodzaju włosów. Zapewni nam to idealną pielęgnacje, odżywienie i nawilżenie. Kręcone włosy będą bujne, zadbane i po prostu piękne!