HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Przeszczep włosów
Uroda

Przeszczep włosów – kiedy można go wykonać i jak przebiega?

Nadmiernie wypadające włosy mogą być poważnym powodem do kompleksów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W takim przypadku jednym ze sposobów, by zapobiec łysieniu i przywrócić fryzurze gęstość, jest skorzystanie z przeszczepu włosów. Kiedy można wykonać taki zabieg? Jak on wygląda? Gdzie warto go wykonać?

Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczepianie włosów jest rodzajem zabiegu, którego zadaniem jest odtworzenie pierwotnej gęstości włosów. Dochodzi wtedy do przeniesienia ich z jednego obszaru, który określany jest jako dawczy, na inny obszar, który nazywany jest obszarem biorczym.

Na skutek prawidłowo wykonanego przeszczepu włosów można uzyskać bardzo wysoką skuteczność w leczeniu łysienia, co powoduje, że aktualnie na taką procedurę decyduje się coraz więcej osób.

Obecnie można wykonać również przeszczep włosów w Krakowie, korzystając z nowoczesnych metod o wysokiej efektywności.

Przeszczep włosów – kiedy może być wykonany?

Najczęściej przeszczep włosów prowadzony jest wtedy, gdy włosy nadmiernie wypadają, a zastosowane metody zatrzymania łysienia nie działają. 

W pierwszej fazie najczęściej stosowane są preparaty kosmetyczne oraz farmaceutyki. Również można wypróbować odpowiednie suplementy diety oraz zabiegi prowadzone w gabinetach medycyny estetycznej jak mezoterapia. Niestety, zdarza się, że metody te nie działają, dlatego konieczne jest sięgnięcie po inne rozwiązania.

Wśród głównych wskazań do wykonania przeszczepu włosów znajdują się:

  • łysienie androgenowe – typu męskiego
  • łysienie na skutek urazów
  • łysienie pooparzeniowe
  • miejscowe ubytki owłosienia

Przeszczep włosów nie ma zbyt wielu przeciwwskazań. Nie może być on wykonany między innymi wtedy, gdy zostały zdiagnozowane choroby zakaźne albo urazy skóry głowy, u osób z łysieniem plackowatym oraz cukrzycą. Również do wykonania zabiegu konieczne jest posiadanie dobrego stanu zdrowia, między innymi uregulowanego ciśnienia tętniczego.

Metody przeszczepu włosów

Do wykonania przeszczepu włosów stosowane są różne metody. Aktualnie największym powodzeniem cieszy się metoda określana jako FUE.

Przeszczep włosów metodą FUE – od angielskiego Follicular Unit Extraction – polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych, a następnie na przenoszeniu ich w miejsce biorcze. Jest on bardziej czasochłonny, niemniej jednak pozwala on na uzyskanie o wiele lepszych efektów oraz przyspiesza czas rekonwalescencji po zabiegu. Nie pozostawia również widocznych blizn, które są problemem w przypadku przeszczepów włosów prowadzonych metodami wymagającymi wycięcia pasa z włosami.

Z przeszczepu włosów metodą FUE można skorzystać obecnie również w Polsce – prowadzi go między innymi klinika Bonadea, która zlokalizowana jest w Krakowie.

Gdzie wykonać przeszczep włosów?

Pacjentom, którzy chcieliby wykonać przeszczep włosów w Krakowie lub w innym mieście w Polsce, swoje usługi oferuje wiele klinik i gabinetów specjalizujących się w tym zabiegu.

Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi propozycjami i porównać je ze sobą przede wszystkim pod kątem stosowanych metod i opinii klientów.