HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

sandałki dla chłopca
Lifestyle

Jakie sandałki dla chłopca wybrać?

Sandały to jedne z najpopularniejszych butów, jakie nosimy letnią porą, i to niezależnie od wieku. Producenci tego rodzaju obuwia zadbali o to, aby najmłodsi również mieli w czym chodzić latem, proponując klientom różnorodne modele sandałków dla chłopców. Pozostaje pytanie, który dokładnie model warto wybrać?

Otwarte czy zamknięte?

Sandałki dla chłopca dzielą się między innymi na otwarte oraz zamknięte – w pierwszym przypadku mówimy o modelach z odkrytymi, w drugim o modelach z zakrytymi palcami. Sandałki dla chłopca z odkrytymi palcami dobrze sprawdzą się w przypadku starszaków bądź dzieci, które dobrze opanowały sztukę chodzenia. Tymczasem maluchy, które dopiero uczą się chodzić bądź nie potrafią jeszcze płynnie się poruszać, lepiej będą czuły się w sandałkach dla chłopców zamkniętych. Zapewniają one odpowiednią amortyzację palców, co w przypadku dzieci, które wciąż często przewracają się o własne stopy, jest bardzo istotne. Jednocześnie wykonane są z lekkich materiałów, dzięki czemu są przewiewne.

Na rzepy czy klamry?

Rodzice często zadają sobie pytanie, czy odpowiednie modele sandałków dla chłopców są zapinane na rzepy, czy też na klamry? Co do zasady, podstawowe zapięcie sandałków na chłopców to rzepy, które łatwo zapiąć i odpiąć jednym ruchem ręki. Dzięki temu z samodzielnym ubieraniem oraz zdejmowaniem obuwia poradzą sobie nawet trzylatki. Co innego sandałki dla chłopców zapinane na klamry – te dedykowane są jedynie starszakom, które umiejętność władania butów opanowały już od perfekcji. Oczywiście, można też zdecydować się na modele z innymi zapięciami, jeśli chcemy, aby dziecko od początku uczyło się radzić sobie z różnego typu obuwiem. Musimy być jednak przygotowani na to, że maluchy nie będą w stanie samodzielnie ich ubrać i będą potrzebowały naszej pomocy.

Stylowe sandałki dla chłopca na lato

Sandałki dla chłopca to podstawowe obuwie, w które warto wyposażyć naszą pociechę w porze letniej. Obecnie w sklepach dostępne są różnorodne modele, które spełnią oczekiwania zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Warto pamiętać, że w przypadku dzieci, które dopiero uczą się chodzić, dobrym wyborem będą modele z zapiętkiem. Zapewnia on stopie większą stabilność, dzięki której maluszek może odważniej ćwiczyć pierwsze kroki. Rodzice starszaków mają nieco większe możliwości w kontekście zakupu idealnych sandałków, bowiem mogą z jednej strony wybrać modele otwarte, z drugiej strony postawić na modele zamknięte. Warto wziąć pod uwagę preferencje dziecka, tak aby kupić dla niego stylowe i wygodne obuwie.