HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle

Szybki efekt lśniących zębów z pastą wybielającą

Zabiegi dentystyczne, polegające na wybielaniu zębów, mają różne opinie. Wielu specjalistów twierdzi, że mogą uszkadzać szkliwo. Dlatego regularnie stosowana pasta wybielająca jest dobrą alternatywą dla wybielania w gabinecie. Mogą ją stosować także panie w ciąży i osoby o wrażliwych dziąsłach, którym odradza się szybkie wybielanie u dentysty.   

Regularne stosowanie pasty wybielającej kluczem do hollywoodzkiego uśmiechu

Lśniący uśmiech w hollywoodzkim stylu to pragnienie zarówno pań, jak i panów. Wiele osób decyduje się na szybkie wybielanie w gabinecie dentystycznym. Jednak takie zabiegi obarczone są pewnym ryzykiem. Częste wybielanie mechaniczne prowadzi do ścierania szkliwa i podrażnienia dziąseł. Pasta wybielająca jest bezpieczna i pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty wizualne za niską cenę. Jej stosowanie jest szczególnie polecane osobom narażonym na powstawanie żółtego nalotu. Osoby palące papierosy i sięgające po kawę oraz herbatę, często mają pożółkły osad na zębach. Aby tego uniknąć, warto regularnie stosować pastę o właściwościach wybielających. Wybór tego typu produktów jest duży i każdy może dobrać odpowiedni skład dla siebie.

Rodzaje past do wybielania zębów

Specjalistyczne pasty służące do wybielania zębów różnią się między sobą składem. Nowością jest pasta wybielająca z dodatkiem aktywnego węgla. Dla wielu osób zaskoczeniem jest czarny kolor, lecz właśnie dzięki niemu można uzyskać bardzo dobry efekt wybielania. Różnice między pastami wybielającymi wynikają z zawartości środka ścierającego. To właśnie aktywne składniki mineralne decydują o końcowym efekcie wybielania. Można działać szybko i zdecydowanie albo czekać cierpliwie na uzyskanie lśniącego uśmiechu. Plusem tego typu środków, jest możliwość długotrwałego stosowania i stosunkowo niska cena. Nie ma też przeciwwskazań do mycia zębów pastą wybielającą u kobiet w ciąży i osób z wrażliwymi dziąsłami.  

Tani sposób na białe zęby 

Marzenie o pięknych, białych zębach można zrealizować stosunkowo niskim kosztem. Nie trzeba umawiać się na drogie wizyty w gabinecie dentystycznym. Równie dobre efekty dają pasty oczyszczające zęby z żółtego i szarego osadu. Głównym celem tych środków jest przywrócenie białego kolorytu zębom. Dodatkowo pasty zabezpieczają szkliwo przed działaniem bakterii i chronią dziąsła. Odpowiednia higiena jamy ustnej to kwestia zarówno estetyki, jak i zdrowego uzębienia. Warto zwracać uwagę na skład past do zębów i wybierać pasty zapewniające piękny oraz zdrowy uśmiech. Ważna jest też ochrona dziąseł.