HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Zdrowie

Jakie zioła są najczęściej stosowane w suplementach diety? Wyjaśniamy

Suplementy diety oparte na ziołach są najlepszym wyborem. Naturalne składniki dają nam dużo dobrego bez zbędnej chemii. W przyrodzie istnieje tysiące roślin, które mają dobroczynne właściwości, które można łatwo wykorzystać w różnych produktach. Są jednak takie zioła, które szczególnie często stosuje się w suplementach diety. Jakie to rośliny? Jak działają? Czemu właśnie one? Wyjaśniamy!

Co mają w sobie zioła, że warto je stosować?

Rośliny, jakimi są zioła, mają w sobie wiele cennych składników. Zwykle ich działanie opiera się na jednym z nich lub też kilku. Zioła zawierają między innymi alkaloidy, garbniki, azuleny i fenole. A to tylko malutka część tego, co mogą mieć! Alkaloidy odpowiadają za pobudzenie ośrodka układu nerwowego, działają rozgrzewająco i rozkurczowo. Garbniki mają działanie bakteriobójcze, ściągające i przeciwzapalne. Azuleny są pomocne w leczeniu ran, które ciężko się goją. Mają dodatkowe działanie przeciwzapalne. Na koniec fenole, które mają właściwości dezynfekujące. 

Zioła, które najczęściej stosuje się w suplementach diety

Zioła używane w suplementach diety często mogą być dokładnie takie same, jakie pijemy w formie herbat ziołowych. Są to między innymi wyciągi z różnych owoców, jak na przykład jagody acai, aronia, jarzębina. Dobrymi składnikami jest także pokrzywa, mięta, skrzyp, dziurawiec oraz nasiona konopi. Te ostatnie stają się coraz bardziej popularne przez swoje kompleksowe działanie na wielu płaszczyznach. Oczywiście wszystko powinniśmy dobierać do naszych potrzeb. Jeśli szukamy suplementów, jednak nie wiemy dokładnie, jak działają, możemy posiłkować się Internetem. Products Bank zapewnia szczegółowy opis każdego oferowanego produktu. Możemy zapoznać się ze składem, opisem i efektami.

Czy warto stosować suplementy diety oparte na ziołach?

Jeśli chcemy wspomóc nas organizm na różnych płaszczyznach, suplementy diety są bardzo dobrym wyborem. Szczególnie ziołowe. W końcu korzystamy wtedy z naturalnych składników, które wnoszą wiele dobrego do naszego życia. Wpływają korzystnie nie tylko na zdrowie, ale także na nasze samopoczucie, kondycję włosów, skóry i paznokci. Możemy kompleksowo działać na różne aspekty codziennego funkcjonowania. 

Jak stosować ziołowe suplementy diety?

Oczywiście we wszystkim trzeba zachować umiar. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu należy zapoznać się z ulotką i dawkować go dokładnie w taki sposób, jaki jest opisany. Nie można przekroczyć zalecanej dawki. Chodzi tu o to, aby nie dostarczyć za dużej ilości składników odżywczych, która także może być groźna. Tak samo jak niedobór. Suplementy będą najlepiej działać wtedy, gdy stosujemy go z głową i obserwujemy reakcje naszego organizmu. Może się przecież okazać, że na dany składnik mamy nietolerancję, alergię. Wtedy należy od razu zaprzestać stosowania suplementu i znaleźć zamiennik z innym składem. Z pewnością znajdziemy zestaw ziół, który idealnie działa na nasz organizm!