HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Pielęgnacja cery naczynkowej

Każda cera jest wyjątkowa i wymaga specjalnej pielęgnacji. Obecny poziom rozwoju kosmetyków pozwala na idealne dobranie produktów do naszej skóry. Istnieje wiele różnych kremów, żeli, toników i innych przydatnych rzeczy, które możemy zakupić. Warto zapoznać się z tematem, a więc dziś na tapet bierzemy jeden rodzaj skóry. Pielęgnacja cery naczynkowej jest szczególnie wymagająca i musi być naprawdę dobrze dobrana. Podpowiemy, co do niej zakupić.

Pielęgnacja cery naczynkowej – jak rozpoznać ten typ?

Cerę naczynkową można mieć już w młodym wieku, jednak najczęściej występuje u dojrzałych kobiet. Charakteryzuje się występowaniem rumieni oraz rozszerzonych naczynek w różnych miejscach twarzy. Skóra jest bardzo cienka i wrażliwa. Dlatego właśnie przebijają przez nią naczynia krwionośne.

Przez swoją wrażliwość i delikatność cera ta jest bardzo wymagająca. Większość kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne, uczucie ściągnięcia i pieczenia. Dlatego tak ważne jest dobranie produktów poświęconych właśnie temu rodzajowi cery. Szczególnie w okresie najbardziej obfitującym w wysuszenie i nadwrażliwość, czyli zimę i okres grzewczy, kiedy powietrze jest bardzo suche.

Dobre oczyszczenie to podstawa

Pielęgnację wszystkich typów cery łączy jej przebieg. Nie możemy przejść do pielęgnacji, jeśli nie zapewnimy twarzy dokładnego oczyszczenia. Różnica polega tylko na dobraniu odpowiednich kosmetyków, które będą miały dobroczynny wpływ na dany typ cery.

Zaczynamy od zmycia wszelkiego makijażu. W tym celu potrzebujemy zakupić płyn micelarny. Służy on rozpuszczeniu zanieczyszczeń, jednak to dopiero pierwszy krok w pielęgnacji. Następnie musimy użyć żelu do mycia twarzy. Może to być także pianka, płyn lub inny produkt oczyszczający. Po całym zabiegu na twarz należy nanieść tonik. Przywróci on naturalne pH skóry i przygotuje ją na kolejny etap pielęgnacji.

Odżywienie, nawilżenie i regeneracja – wszystko dla cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej wymaga wprowadzenia dużej ilości nawilżenia, a jednocześnie delikatności i lekkości. Warto dodać do rytuału odżywiania maseczki kilka razy w tygodniu. Najlepiej sprawdzą się te z uczuciem chłodzenia i nawilżające. Dadzą one ukojenie zmęczonej i wysuszonej skórze. Nawet tak delikatną cerę trzeba raz na jakiś czas złuszczyć, aby pozbyć się martwego naskórka. W tym przypadku najlepiej wybrać peelingi enzymatyczne, gdyż są najdelikatniejszą formą oczyszczania. Co ciekawe o skórę dbać można także od środka. Przy cerze naczynkowej musisz uważać na pewnego rodzaju potrawy. Nie sięgaj po ostre jedzenie oraz mocne kawy w dużej ilości. Twoim sprzymierzeńcem nie jest także alkohol.

Dbanie o swój typ cery wymaga praktyki i wielu testów. Nawet specjalnie dedykowane kosmetyki często mogą się nie sprawdzić. Dlatego też warto obserwować swoją skórę i słuchać jej. Nawet najbardziej problematyczną cerę da się wyprowadzić z ciężkiego stanu i sprawić, że będzie naprawdę piękna. Pielęgnacja to nie obowiązek, ale czysta przyjemność!