HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

kosmetyki dla mężczyzn
Pielęgnacja

Podstawowe kosmetyki pielęgnacyjne dla mężczyzn

Chcesz zacząć o siebie nieco lepiej dbać, ale nie masz pojęcia od czego zacząć? Zacznij więc od postaw. Najpierw naucz się właściwie pielęgnować swoje ciało. Pomogą ci w tym pewne podstawowe kosmetyki dla mężczyzn. Nie musisz już podbierać balsamów czy kremów swojej partnerki, aby zatroszczyć się o swój wygląd.

Kosmetykami, których akurat używają wszyscy mężczyźni, są oczywiście te przeznaczone do mycia ciała. Najprawdopodobniej jednak masz jakiś jeden uniwersalny żel i oczyszczasz nim wszystko – od czubka głowy aż po same końce stóp. A jednak twarz wymaga innej pielęgnacji. Zwykłe zapachowe żele czy szare mydła będą ją zawsze wysuszać, usuwając z niej jej naturalny ochronny film. Koniecznie zaopatrz się zatem w żel przeznaczony specjalnie do mycia twarzy. Raz na kilka dni możesz też wykonać sobie peeling enzymatyczny, który złuszczy martwy naskórek i dzięki temu wygładzi skórę, jak również pomoże ci uniknąć zmarszczek.

Po myciu czas na nawilżenie. Kosmetyki dla mężczyzn nie mogą wyłącznie oczyszczać skóry, bo muszą ją też nieco głębiej pielęgnować. Kremów do twarzy powinieneś używać codziennie. Zwróć na to szczególną uwagę, jeżeli już teraz zmagasz się z przesuszeniami albo podrażnieniami pojawiającymi się wskutek golenia. Szukaj kremu o działaniu nawilżającym, odżywiającym i delikatnie łagodzącym. Używaj go dwa razy dziennie po każdym myciu twarzy. Taki krem nieraz możesz zastosować też na innych partiach ciała. Rób to, jeżeli widzisz, że twoja skóra jest naprawdę bardzo sucha.

Przeczytaj więcej na dermamed-estetica.pl