HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

kosmetyki do włosów
Pielęgnacja

Najlepsze profesjonalne kosmetyki do włosów farbowanych

Jeżeli twoje pasma zostały zdeformowane i zniszczone pod wpływem działania farb, musisz teraz zmienić swoją codzienną pielęgnację i włączyć do niej specjalistyczne preparaty kosmetyczne. Nie mówimy tu jednak o tych zwykłych drogeryjnych. Profesjonalne kosmetyki do włosów kupisz w specjalistycznych sklepach internetowych oraz sklepach fryzjerskich. Niektóre z nich wykonasz też dla siebie sama.

1 – prozdrowotna płukanka na zamknięcie otwartych łusek

Włosy, które są zniszczone, zawsze mają otwarte łuski i przez to jeszcze szybciej się niszczą, bo są jeszcze bardziej podatne na uszkodzenia wywoływane przez czynniki zewnętrzne. Bardzo ważne jest więc to, by po zakończonej koloryzacji zadbać o zamknięcie łusek i zabezpieczyć włosy przed ewentualnymi zniszczeniami, do których może doprowadzić nawet ich tarcie ręcznikiem. Po każdym farbowaniu wykonaj ekspresową naturalną płukankę, przygotowując ją z dwóch litrów przegotowanej wody oraz dwóch łyżek octu jabłkowego.

profesjonalne kosmetyki do włosów

2 – regenerująca odżywka

A jak wzmocnić włosy po farbowaniu, jeżeli od momentu farbowania minęło już kilka dni, a pasma są w fatalnej kondycji? W takim wypadku pora skupić się na odżywianiu. Musisz teraz zrobić wszystko, by wprowadzić do swoich włosów jak największą ilość cennych i sprawdzonych substancji odżywczych, które je nawilżą, wzmocnią i zabezpieczą przed różnymi szkodzącymi im czynnikami. Celuj tutaj w naturalne odżywki do włosów i zawsze staraj się je jak najlepiej dopasować do aktualnego stanu pasm. Jeżeli w tym momencie są one wyraźnie szorstkie i suche, a przy tym delikatnie się puszą, jest to znak, że możesz potrzebować emolientów, czyli odżywek zawierających masło shea albo oleje roślinne. W przypadku pasm oklapniętych i cienkich warto natomiast sięgać po kosmetyki przygotowane na bazie protein.

3 – ochrona koloru

Skoro już zafarbowałaś swoje włosy i skoro już nadniszczyłaś pasma, dobrze by było, abyś ten swój nowy kolor (który tak wiele cię kosztował) zachowała na jak najdłuższy czas. Staraj się go chronić. Sięgnij po szampon do włosów farbowanych, który zadziała delikatniej i nie będzie doprowadzać do wypłukiwania się koloru. Używaj kosmetyków z pigmentami wzmacniającymi barwę włosów. Takie preparaty coraz częściej mają właściwości zarówno zabezpieczające, jak i typowo pielęgnacyjne, dzięki czemu łączą w sobie dwa w jednym. Z jednej strony wzmacniają i przedłużają uzyskany kolor, a z drugiej odżywiają twoje pasma. Takie kosmetyki do włosów farbowanych bywają droższe, jednakże na pewno szybko je docenisz i nie będziesz chciała z nich zrezygnować.