HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Pielęgnacja tylko dla mężczyzn – Eveline Men X-treme

Męska pielęgnacja to zdecydowanie trudniejszy temat, niż damska. Kobiety mają większą świadomość tego, jakie jest to ważne i potrzebne. Wiele mężczyzn wciąż uważa, że nie wypada im dbać o siebie. Skąd wziął się taki stereotyp? Mamy nadzieję, że szybko odejdzie w zapomnienie! Aby zachęcić mężczyzn do dbania o siebie wiele firm wypuściło na rynek serie skierowane tylko do nich. Możesz się wydawać, że nie ma to większego sensu. Jednak męska skóra wymaga innej pielęgnacji, niż kobieca. Na przykładzie Eveline Men X-treme poznamy, co to znaczy dobre kosmetyki dla wszystkich Panów!

Czym różni się męska pielęgnacja od damskiej?

Nasze rozważania zacznijmy od tego, dlaczego właściwie mężczyźni mają swoje własne linie kosmetyków. Otóż wszystko opiera się na różnicy pomiędzy skórą damską a męską. Na skórę Panów oddziałuje testosteron. Odpowiada on za grubość naskórka, większą liczbę gruczołów łojowych oraz owłosienie twarzy i całego ciała. Kobiety nie musza borykać się z tymi cechami. Jednak dzięki działaniu testosteronu, męska skóra jest nawet o 25% grubsza od damskiej! Co więcej, jest ona odporniejsza na czynniki zewnętrzne i starzeje się dużo wolniej. Z kolei zwiększona ilość gruczołów łojowych zapewnia Panom mniejszą utratę wody. Nie jest jednak tak kolorowo, jakby się mogło wydawać. Męska skóra jest dużo bardziej podatna na wypryski i stany zapalne.

Jak działają kosmetyki z serii Eveline Men X-treme?

Odpowiedzią na męskie potrzeby stała się linia kosmetyków Men X-treme od Eveline. Firma doskonale wie, co jest potrzebne Panom na co dzień. Oczekują oni szybkich efektów w kompleksowej pielęgnacji. W serii można znaleźć więc kosmetyki takie jak kremy, żele, balsamy po goleniu oraz produkt do mycia twarzy. Marka skupiła się właśnie na tym wymagającym elemencie. Twarz w końcu jest najbardziej wymagającą strefą naszego ciała! Szczególnie u mężczyzn.

Jakie kosmetyki kupić z serii Eveline Men X-treme?


Z pewnością każdy mężczyzna powinien wyposażyć się w krem odpowiednio dostosowany do jego cery. Wśród kosmetyków z serii Mex X-treme znajdziemy produkty łagodzące, przeciwzmarszczkowe oraz nawilżające. Warto także mieć osobno balsam, który będzie stosować po goleniu. Skóra jest wtedy wyjątkowo wrażliwa i wymagająca. Najlepiej sprawdzi się coś kojącego i nawilżającego. Taki produkt także dostaniemy w serii Eveline Men X-treme. Każdy mężczyzna znajdzie tutaj coś, co będzie dla niego idealne! Pora więc zrobić zakupy i sprawdzić!