HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Poradniki

Kosmetologia – jak urządzić salon kosmetyczny?

Kosmetologia w ostatnim czasie stała się bardzo popularnym kierunkiem rozwoju dla wielu osób, w szczególności kobiet. Ta dziedzina zrzesza coraz więcej konsumentów i wciąż ma miejsce dla nowych pracowników. Na rynku pojawia się wiele nowych firm, takich jak salony kosmetyczne. Jednak otworzenie własnego biznesu wymaga zdecydowanie więcej niż tylko wykształcenie kosmetyczne oraz nakłady finansowe. Salon musi być odpowiednio wyposażony. Dziś zajmiemy się właśnie tym tematem.

Meble i przedmioty potrzebne w salonie kosmetycznym

W salonie kosmetycznym są meble i urządzenia, bez których nie obejdzie się praca prawdziwej kosmetyczki. Zacznijmy więc od tego, co ma zapewnić komfort i wygodę klientce, czyli odpowiedniego fotela zabiegowego. Najlepiej przed zakupem samemu go przetestować. Wtedy przekonamy się, czy jest rzeczywiście wygodny i nadaje się do charakteru wnętrza. Ważne są także aspekty techniczne, które usprawnią pracę kosmetyczce. Jest to na przykład regulacja wysokości. Przydatna okazać się może także regulacja nachylenia.

Dla samej kosmetyczki również potrzebne jest miejsce do siedzenia przy wykonywaniu zabiegu. Najlepszy jest obrotowy taboret z regulacją wysokości.  Ułatwia on prace, jest poręczny i nie zajmuje dużo miejsca. Kosmetyczka  z łatwością może manewrować pomiędzy fotelem zabiegowym a szafką z narzędziami i kosmetykami. To kolejny potrzebny przedmiot, a raczej przedmioty. Wszelkie szafki do schludnego przechowywania produktów potrzebnych do pracy. Do tego jeszcze stolik podręczny dla kosmetyczki i mamy podstawowy zestaw mebli do salonu.

Urządzenia i sprzęty potrzebne w salonie kosmetycznym

Teraz przejdźmy do najpotrzebniejszych urządzeń i sprzętów, bez których nie obejdzie się salon kosmetyczny. W zależności od budżetu oraz tego, w czym się specjalizujemy, wyposażenie w tym temacie może się różnić. Jednak zazwyczaj w każdym salonie znajdziemy pewien zestaw aparatury. Przede wszystkim potrzebne są sprzęty do analizy i oceny stanu skóry i innych stref ciała pacjenta. Podstawowe zabiegi wykonamy przy użyciu aparatów galwanizacyjnych, ultradźwiękowych czy darsonwalizacyjnych. Oczywiście nie obejdzie się bez środków do dezynfekcji i sterylizacji. Wszelkie przedmioty i narzędzia muszą być odpowiednio pielęgnowane i czyszczone.

Jeśli w naszym salonie będą przeprowadzane również masaże, nie obędzie się bez wydzielonej przestrzeni do tego. Należy także zakupić stół do masażu wysokiej jakości. Zapewni to pełny relaks i zadowolenie klienta.

Kosmetologia – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Oczywiście salon kosmetyczny może specjalizować się w wielu innych zabiegach i posiadać znacznie bogatsze wyposażenie. Jednak na start potrzebne jest chociaż to podstawowe wykończenie. Mamy także urządzenia potrzebne do manicure i pedicure, bardziej zaawansowane maszyny do zabiegów medycyny estetycznej oraz wiele, wiele innych mniejszych i większych przedmiotów. Jednak w całym tym świecie nie zapomnijmy o wystroju. Salon powinien być miejscem relaksu i odprężenia. Odpowiednia kolorystyka, oświetlenie oraz zapachy są tak samo ważne jak odpowiednie wyposażenie!