HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Zdrowie

Leczenie kanałowe – jak wygląda?

Dla niejednego z nas wizyta u dentysty kojarzy się co najmniej niemiło. Na są myśl od potrzebie pójścia do specjalisty zalewają nas zimne poty i cali drżymy. Mit wokół wizyt u dentysty obrasta w coraz to straszniejsze historie. Stop! Nie wolno tak myśleć! Dentysta to lekarz jak każdy inny – jego zadaniem jest wyleczenie nas. Dbanie o zdrowe zęby jest podstawą. Jeśli regularnie będziemy tego pilnować, żaden ból ani nieprzyjemne wizyty nie będą nas dotyczyć. Nawet strasznie brzmiące leczenie kanałowe nas nie dopadnie!

Leczenie kanałowe – czy jest się czego bać?

Wiele osób ma bardzo długie przerwy w leczeniu zębów u dentysty. Zwykle dzieje się tak z powodu niemiłych wspomnień, chociażby z leczenia kanałowego. Należy wiedzieć, że na przestrzeni lat technologia bardzo się zmieniła i poszła do przodu. Obecnie leczenie kanałowe wygląda kompletnie inaczej, niż jeszcze kilka lat temu.

Już samo znieczulanie pacjenta jest obecnie doprowadzona praktycznie do perfekcji. Środki są zawsze skuteczne i działają już po kilkunastu sekundach. Doświadczeni dentyści potrafią wkuć się z minimalną dozą bólu i idealnie znieczulić całą szczękę. Zapewnia to komfort i praktycznie zerowe odczucia bólu podczas jakichkolwiek zabiegów.

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Największą zmorą przeszłego leczenia kanałowego było niedokładne wycięcie nerwów w martwym już zębie. Do tego dochodziło źle założone wypełnienie i bakterie bez problemu dostawały się do wnętrza zęba. Doprowadzało to do stanów zapalnych i wielu nieprzyjemnych powikłań. Obecnie są jednak metody, które ograniczają do zera możliwość wystąpienia takich sytuacji.

Po wykonanym leczeniu kanałowym dentysta jest w stanie kontrolować, czy z wyleczonym zębem wszystko jest w porządku. Odbywa się to przez wykonywanie testu na obecność toksyn. Z dziąsła pobierana jest próbka, którą poddaje się badaniom. Na ich podstawie sprawdza się poziom wszelkich bakterii i określa, czy leczenie kanałowe przebiegło pomyślnie. Przez wczesne wykrycie ewentualnych problemów można łatwo poprawić wszelkie ubytki. Pacjent nie jest narażony na powikłania i dodatkowy ból.

Kiedy wykonuje się leczenie kanałowe?

Na sam koniec odpowiedzmy sobie na pytanie, kiedy właściwie konieczne jest wykonanie leczenia kanałowego? Ta metoda polega na leczeniu zapaleń w miazdze zęba, które są nieodwracalne. Z wnętrza dziąsła i zęba są usuwane wszelkie objęte zmianami elementy miazgi. Następnie cała przestrzeń jest dezynfekowana i wypełniana sztucznym materiałem. Cały zabieg, który jest przeprowadzony przez doświadczonego dentystę, jest praktycznie bezbolesny. Dlatego właśnie nie warto bać się dentystów. Pamiętajmy, że im bardziej zaniedbamy nasze zęby, tym więcej będzie z nimi roboty w przyszłości. Dlatego lepiej regularnie poddawać się badaniom i ewentualnemu leczeniu, niż całkowicie odpuścić wizyty u dentysty. Będzie to miało tylko jeszcze gorsze konsekwencje! Wybierając sprawdzonego dentystę z pewnością nie odczujemy bólu i dobrze wyleczymy wszystkie zęby.