HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Lifestyle Poradniki

Rozmiar biustu a dobór biustonosza

Biust to bardzo ważny element kobiecego ciała. Każdy jest inny, wyjątkowy. Obojętne, czy jest mały, duży, symetryczny, czy nie – trzeba o niego odpowiednio dbać. Podstawą jest wybór odpowiedniego, dobrze dobranego biustonosza. Spędzamy w nim większość dnia, dlatego naprawdę musi być wykonany porządnie i zgrabnie. Rozmiar biustu i dobór biustonosza to proste zadanie, jednak wiele kobiet nie wie, jak się do tego zabrać. Podpowiemy, co należy zrobić. Idealny biustonosz to podstawa!

Brafitting – czy wiesz, co to jest?

Brafitting zajmuje się dobieraniem odpowiedniego biustonosza do danego biustu. Brafitterki mają fach w ręku, dzięki któremu zapewniają pełnie komfortu każdej kobiecie. Ta dziedzina staje się coraz bardziej popularna, jednak wciąż wiele z nas nosi źle dobrane biustonosze, co później przekłada się na stan naszego kręgosłupa i przepływ krwi. Dodatkowo taki stanik zwyczajnie źle wygląda i nie podkreśla piękna biustu.

Aby idealnie dobrać biustonosz najlepiej skorzystać z pomocy właśnie brafitterki. Potrafi ona dokładnie zmierzyć odpowiednie wymiary i na ich podstawie dobrać typ i rozmiar biustonosza. Oba elementy są równie ważne. Sam rozmiar nie wystarczy, gdyż każde piersi są inne i wymagają innego typu biustonosza.

Jak się zmierzyć w domowych warunkach?

Aby dowiedzieć się, jaki rozmiar jest dla nas odpowiedni, możemy zmierzyć się w domu. Potrzebny będzie nam jednak do tego metr krawiecki. Rozmiar biustonosza opiera się na dwóch wymiarach – obwodu pod biustem oraz obwodu samego biustu. Jak rozszyfrować nazwy miseczek powiemy później.

Do zmierzenia należy ściągnąć wszelkie ubrania z klatki piersiowej. Stoimy wyprostowane i rozluźnione. Zaczynamy od zmierzenia obwodu pod biustem. Najlepiej robić to przed lustrem. Aby mieć pewność, że biustonosz nie będzie ani za ciasny, ani za luźny, zmierzmy się na wpół-wdechu. Będziemy mieć pewność, że pomiar jest dostosowany do naturalnej pozycji. Pamiętajmy, że to właśnie obwód biustonosza ma za główne zadanie podtrzymywanie biustu – jest ważniejszy od ramiączek!

Kolejny pomiar to obwód piersi. Należy dokonać go w lekkim pochyleniu, a by piersi mogły się swobodnie ułożyć. Mierzymy się w najszerszym miejscu. Ważne, aby wybrany biustonosz nie był ani za duży, gdyż wtedy odstaje on od piersi, ani za mały, gdyż wtedy będzie się wbijał w biust. Miseczki mają różne kształty, dlatego w zależności od rozstawu piersi i ich kształtu można je idealne dobrać.

Rozmiar biustu a dobór biustonosza

Z wynikami pomiaru najlepiej udać się do brafitterki, gdyż będzie ona najlepiej wiedziała, jaki biustonosz będzie najlepszy. Możemy także skorzystać ze specjalnych kalkulatorów na wielu stronach brafitterskich, które wyliczą nam rozmiar i miseczkę. Obwód pod piersiami odpowiada za dwie cyfry w rozmiarze, z kolei obwód samych piersi mówi nam o literze. Pamiętajmy, aby zawsze przed zakupem stanika zmierzyć go i sprawdzić, czy naprawdę dobrze leży. Stanik to podstawa dbania o dobry wygląd biustu, ale także o kręgosłup i zdrowie piersi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.