HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

zdrowe żywienie
Poradnik

Proste zasady zdrowego odżywiania

Jeżeli wciąż nie odżywiasz się do końca zdrowo, najwyższa pora się tym zająć i po prostu to zmienić. Zdrowe żywienie może ulepszyć i usprawnić całe twoje życie poprzez dostarczanie do twojego organizmu tego, czego on naprawdę potrzebuje. Poniższe proste porady nauczą cię dokonywać właściwych wyborów. Musisz tylko wcielić w życie zawarte w nich wskazówki, modyfikując swój dotychczasowy tryb żywienia.

Przede wszystkim przekonaj się do warzyw. Akurat Polacy na ogół nie za bardzo za nimi przepadają, ale powinieneś się do nich zachęcić, bo bez nich twoja dieta nigdy nie będzie w pełni kompletna i całkowicie zdrowa. Warzywa możesz przygotowywać na wiele sposobów, ale pamiętaj, że najlepsze są te surowe, gdyż jakakolwiek obróbka termiczna zawsze doprowadzi do tego, że utracą one część swoich wartości odżywczych. Jeżeli jednak póki co zdrowe żywienie jest dla ciebie ciężkie i nie jesteś w stanie zmusić się do pogryzania surowej marchewki, warzywa próbuj delikatnie podgotowywać lub piec w piekarniku.

Uważaj też na pieczywo. To jasne nigdy nie będzie dla ciebie zdrowe. Białe bułki i chlebki są bardzo smaczne, ale jako że wykonuje się je z mocno oczyszczonej (rafinowanej) mąki, zostają wyzbyte z tych wszystkich substancji odżywczych, które normalnie występują w skórce zbóż. Jeśli już musisz jeść pieczywo, wybieraj to najciemniejsze. Pamiętaj też, że nie wszystko to, co wygląda na zdrowe jedzenie, rzeczywiście jest zdrowe. Producenci nauczyli się barwić swoje piekarnicze wyroby karmelem, który sprawia, że chlebki stają się apetycznie brązowe. W rzeczywistości są jednak wykonywane z mąki pszennej. Na to trzeba uważać.

Przeczytaj więcej na aptekapodsloncem.pl