HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

kwiaty na giełdzie
Lifestyle

Dlaczego warto kupować kwiaty na giełdzie?

Na giełdach kwiatowych znajdziesz ogromny wybór roślin oraz dodatków florystycznych. Jest to miejsce znane wszystkim dekoratorom i kwiaciarzom. Jeśli chcesz zakupić większą ilość kwiatów na przykład na wesele lub inną uroczystość to warto wybrać się właśnie na giełdę.

Jak działa giełda kwiatowa

Giełda kwiatowa jest miejscem zaopatrzenia dla kwiaciarni, firm oferujących usługi dekoratorskie czy organizatorów eventów. Na większości giełd można jednak zakupić również rośliny na własne potrzeby. Różnica między giełdą a kwiaciarnią jest taka, że nie zawsze można na niej znaleźć gotowe bukiety czy wiązanki. Decydując się na zakup kwiatów na giełdzie, musimy liczyć się z tym, iż będziemy musieli je udekorować samodzielnie.

Typy giełd kwiatowych

Możemy spotkać się z giełdami kwiatowymi dwóch rodzajów. Różnią się one odpowiedzialnością i zakresem obowiązku sprzedawców.

Hurtownia

Pierwsza z nich to giełda działająca jak hurtownia. Obsługiwana jest ona przez jedną firmę. W tym wypadku właściciel hurtowni dba o jakość roślin, ich przechowywanie i warunki panujące na hali. Wszystkie rośliny znajdujące się w hurtowni kupujesz od jednego sprzedawcy, dzięki czemu możesz dokonać jednej płatności. Łatwiej możesz też zweryfikować warunki, w jakich przechowywane są rośliny. Hurtownią kwiatową jest na przykład Elizówka https://www.elizowka.pl/oferta/gielda-kwiaty znajdująca się pod Lublinem,

Targowisko

Drugi typ giełdy kwiatowej przypomina targowisko, na którym wystawiają się różni hodowcy kwiatów. Znajdziesz na niej wiele małych stoisk z różnym asortymentem. Zazwyczaj właścicielem hali w takim wypadku jest firma zewnętrzna. Plus tego rozwiązania to spory wybór różnorodnych kwiatów i konkurencyjność cen. Otoczeni innymi stoiskami sprzedawcy próbują przekonać do siebie klienta rabatami i promocjami. Na targowisku możemy trafić na kwiaty przechowywane w różnych warunkach, nigdy nie masz więc pewności co do ich jakości. Giełdę w postaci targowiska znajdziesz choćby w Krakowie.

Jak kupować kwiaty na giełdzie

Wybór kwiatów na giełdzie potrafi przytłoczyć. Jeśli nie jesteś pewien, jakich kwiatów szukasz, warto się najpierw rozejrzeć i dopiero później dokonać wyboru. Rozmawiaj ze sprzedawcami i dopytuj o ferowane przez nich rośliny. Im więcej informacji uzyskasz tym większa szansa, iż wybierzesz kwiaty dobrej jakości, które utrzymają swoją świeżość przez długi czas. Jeśli poszukujesz konkretnych kwiatów na określoną okazję, warto odwiedzić giełdę wcześniej i umówić się na dostawę wybranych roślin. Masz wtedy pewność, iż będą na Ciebie czekać i oszczędzisz czas na poszukiwaniach.