HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Biotyna
Uroda

Biotyna – odbudowa włosów i paznokci

Zdrowe i lśniące włosy to jeden z najbardziej pożądanych efektów każdej pielęgnacji. Niezależnie od tego, czy są krótkie, czy długie wiele zabiegów stylizacji włosów może naruszać ich delikatną strukturę i prowadzić do nadmiernej łamliwości, rozdwajających się końcówek, czy puszenia się. Aby temu zapobiec warto zwrócić uwagę na lek z biotyną, suplement diety zawierający w swoim składzie szereg witamin oraz cenną biotynę wspomagającą odbudowę komórek włosa. 

  • Biotyna – lek na włosy. Olśniewające efekty
  • Niedobór biotynybiotyna na wypadanie włosów

Biotyna – lek na włosy. Olśniewające efekty

Wykorzystywanie biotyny w celu regeneracji włosów stosowane jest od dawna. W tej chwili możesz skorzystać z drogocennej substancji zamkniętej w tabletkach, które należy przyjmować systematycznie, aby cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami. Biotyna to popularna witamina z grupy B, której właściwości mają silny wpływ mający na celu regulację przemiany materii w twoim organizmie. Odpowiednie dawkowanie składników odżywczych zawierających witaminę H może korzystnie działać na wzmocnienie paznokci, dzięki czemu nie będą tak kruche i łamliwe, zdecydowanie poprawi koloryt twojej skóry oraz jej jędrność i elastyczność, oraz zadba o kondycję włosów.

Chcąc poprawić swój wygląd sięgnij po lek z biotyną, aby dostarczyć do organizmu jak najwięcej wartości odżywczych, eliminując tym samym ewentualne niedobory mogące niekorzystnie wpływać na kondycję całego twojego ciała. 

Niedobór biotyny – biotyna na wypadanie włosów

Bark wystarczającej ilości witaminy H w organizmie występuje niezwykle rzadko, jednak warto ją systematycznie uzupełniać, aby móc cieszyć się dobrym samopoczuciem w ciągu całego roku. Jednym z najczęściej wymienianych efektów zbyt niskiego poziomu biotyny jest wypadanie włosów oraz łamliwość paznokci. Co więcej, niedobór biotyny może skutkować nadmierną sennością, apatią, rozdrażnieniem i bólami mięśni, dlatego niezależnie od przyczyny biotyna powinna być jednym z podstawowych elementów twojej codziennej suplementacji. 

Dobierz odpowiednie dawkowanie dopasowane do twojego problemu. Jeżeli nie zauważyłaś na co dzień bardzo dużych zmian wskazujących na niedobór witaminy z grupy B, możesz włączyć suplementację zwierającą 5 mg czynnego składnika, który będzie doskonałym uzupełnieniem diety. W przypadku widocznych zaburzeń w postaci nadmiernie wypadających włosów, niskiego wzrostu paznokci i licznych zaczerwienień na skórze twarzy, zdecyduj się na dawkowanie 10 mg, dzięki czemu kondycja organizmu dużo szybciej wróci do właściwej formy.