HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Zdrowie

Czym charakteryzują się laryngoskopy światłowodowe?

Laryngoskopy światłowodowe LED to nic innego, jak popularne wzierniki krtaniowe, które wykorzystywane są przy wykonywaniu intubacji na pacjentach. Laryngoskop jak powszechnie wiadomo używany jest głównie do wykonywania oględzin krtani w celach diagnostycznych. Lekarze korzystają z pomocy tego sprzętu także przy umieszczaniu rurki intubacyjnej.

Czym wyróżniają się laryngoskopy światłowodowe?

Tradycyjny laryngoskop światłowodowy zbudowany jest ze specjalnej rękojeści, która zasilana jest bateriami albo akumulatorem oraz z łyżki laryngoskopowej z torem światłowodowym. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić trzy główne modele laryngoskopów światłowodowych, które różnią się między sobą przede wszystkim kształtem wspomnianej wcześniej łyżki. Laryngoskop Miller posiada prostą łyżkę oraz wygiętą końcówkę. Laryngoskopy McCoy to modele ze specjalną dźwignią przy rękojeści, które z kolei posiadają ruchomą końcówkę. Ostatni rodzaj to standardowy laryngoskop McIntosh, który posiada wygiętą końcówkę.

Dlaczego warto postawić na laryngoskopy światłowodowe?

Nowoczesne laryngoskopy światłowodowe wyróżniają się olbrzymią mocą diod LED w uchwycie, dzięki czemu można uzyskać zdecydowanie lepszy indeks jasności łyżki światłowodowej w trakcie intubacji danego pacjenta. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zintegrowany światłowód zwiększa powierzchnię widoczności podczas intubacji. Opisując największe zalety laryngoskopów światłowodowych warto wspomnieć również o ich wysokiej wytrzymałości. Najlepsze urządzenia nadają się do użytku nawet po około 4 000 sterylizacji w autoklawie.

Gdzie można wykorzystać laryngoskop typu McCoy?

Laryngoskopy typu McCoy wykorzystywane są do bardzo trudnej intubacji. Jak wspomniano wcześniej dzięki nim można nie tylko badać krtań, ale również zakładać rurki intubacyjne. Profesjonalny laryngoskop wykorzystywany jest w salach operacyjnych szpitali, sztabach kryzysowych i pogotowaniach ratunkowych. Pamiętać należy o tym, aby korzystaj jedynie z certyfikowanego sprzętu, który zapewnia bezpieczeństwo pacjenta.

Jaki laryngoskop warto wybrać?

W dzisiejszych czasach warto postawić na certyfikowane laryngoskopy wykonane w całości z nierdzewnej stali, które zapewniają bezpieczeństwo pacjenta. Warto postawić na oryginalny sprzęt medyczny od renomowanych producentów, który zapewnia wygodę i komfort. Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na urządzenia, które spełniają normy ISO 7376. Jeżeli chodzi o sam światłowód LED, to powinien mieć on obudowę o mocy 2,5 V.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.