HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Zalety stosowanie skanera
Lifestyle

Zalety stosowanie skanera wewnątrzustnego w gabinecie stomatologicznym

Zęby odgrywają w naszym organizmie ważną rolę. Dzięki nim możemy bowiem przeżuwać pokarm oraz prawidłowo go przełykać. Dlatego, gdy zaczynamy odczuwać problemy związane z chorobą jamy ustnej, warto poszukać profesjonalnej pomocy. Szczególnie że obecnie stomatologia proponuje nam coraz nowocześniejsze metody leczenia zębów.

Wirtualny obraz jamy ustnej

Troska o uzębienie jest ważna nie tylko z powodu funkcji, jaką mają zęby. Wiele chorób jamy ustnej wpływa bowiem negatywnie, zarówno na nasz wygląd, jak i stan pozostałych układów w organizmie. Z tego powodu należy na bieżąco monitorować zdrowie swoich zębów, diagnozując wszelkiego rodzaju zaburzenia, które mają miejsce w jamie ustnej. Pomocne tutaj z pewnością będą niektóre rozwiązania współczesnej stomatologii. Jednym z nich jest skaner wewnątrzustny. Stanowi on urządzenie wykorzystywane przede wszystkim w diagnostyce implantologicznej, protetycznej oraz ortodontycznej. Jego głównym zadaniem jest skanowanie jamy ustnej pacjenta, co pozwala uzyskać w ciągu kilkudziesięciu sekund wirtualny obraz badanych tkanek na ekranie komputera. 

Precyzyjna diagnoza jamy ustnej

Stosowanie skanera wewnątrzustnego, dostarczanego gabinetom dentystycznym przez firmy takie jak np. https://cereclab.pl/skanery-wewnatrzustne, ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest wysoka jakość obrazu, jaki uzyskujemy, przeprowadzając badanie. Sprzęt tworzy bowiem kolorowe ujęcie z jamy ustnej w technologii 3D. Co więcej, podczas skanowania urządzenie może zarejestrować nawet do kilku tysięcy kadrów, co pozwala sfotografować ząb z różnych stron. Dzięki temu stomatolog wykonujący badanie ma szansę dokładnie przyjrzeć się nie tylko strukturze anatomicznej uzębienia oraz dziąseł pacjenta. Za pomocą skanera wewnątrzustnego możliwe jest także precyzyjne zdiagnozowanie powstających ubytków czy innych schorzeń jamy ustnej. W ten sposób znacznie łatwiej zapobiegać rozwojowi wielu poważnych chorób zębów oraz odpowiednio planować leczenie.

Komfort nie tylko dla dentysty

Skaner wewnątrzustny to rozwiązanie korzystne, zarówno dla stomatologa, jak i jego pacjentów. Specjaliście daje on możliwość szybkiego i dokładnego przeprowadzenia badania. Z kolei dla pacjentów użycie tego sprzętu oznacza pełen komfort. Podczas badania nie musimy bowiem stosować tradycyjnych mas wyciskowych, które dla wielu osób są bardzo uciążliwe. Dodatkowo skaner nie ingeruje mocno w jamę ustną, co ma szczególne znaczenie w przypadku pacjenta z silnym odruchem wymiotnym. Jak widać zatem skanery wewnątrzustne to bardzo praktyczne urządzenia. Warto więc stosować tego typu narzędzie w swoim gabinecie stomatologicznym.