HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Glinka kosmetyczna – jak ją stosować?

Każda cera ma swoje problemy. Nie ma idealnej, nieskazitelnej skóry, która zawsze jest promienna, bez przebarwień i zaskórników. Jednak odpowiednia pielęgnacja i odżywienie bardzo przybliża nas do zapewnienia sobie bardzo dobrego wyglądu cery. Musimy wiedzieć o kilku dobroczynnych kosmetykach, które zatroszczą się o dobry wygląd skóry. Jednym z nich jest glinka kosmetyczna. Z jej pomocą zapewnimy sobie promienną i zdrową skórę bez podrażnień!

Glinka kosmetyczna – co to jest?

Glinkę można porównać do maseczki. Ma podobną konsystencji, coś w stylu pasty, gęstej mazi. Do jej nałożenia można użyć dłoni, ale zdecydowanie łatwiej aplikuje się produkt za pomocą specjalnego pędzelka. Może być ona naturalnego lub sztucznego włosia albo silikonu. Silikon zapewni nam 100% użycie produkty, gdyż w żadnym stopniu go nie „zjada”.

Glinka charakteryzuje się przede wszystkim działaniem bakteriobójczym. Odkaża skórę i pozbawia ją wszelkich pozostających zanieczyszczeń. Odżywia skórę oraz dokładnie oczyszcza. Glinka zawiera wiele cennych związków, minerałów i składników odżywczych. Są to między innymi krzem, żelazo, magnez, potas i wapń. Glinka wyrównuje również naturalne pH skóry. Nadaje się do każdego rodzaju cery i rozwiązuje wiele problemów jednocześnie. Obojętne, czy masz trądzik, przebarwienia lub wyschnięte skórki – istnieje wiele różnych glinek, które rozwiązują te dolegliwości.

Rodzaje glinek kosmetycznych

Najpopularniejszą glinką kosmetyczną jest odmiana czerwona. To właśnie po kolorze możemy rozpoznać właściwości tego kosmetyku. Czerwona glinka absorbuje nadmiar sebum, dlatego idealnie sprawdzi się przy cerze mieszanej, trądzikowej, ze skłonnością do nadwrażliwości, z pękającymi naczynkami. Działa skutecznie, ale delikatnie. Z kolei glinka zielona ma podobne właściwości, ale jest mocniejsza. Nada się do cery tłustej. Glinka ściąga pory, hamuje rozwój bakterii i dogłębnie oczyszcza. Glinka różowa oraz biała to coś specjalnie dla cery suchej. Ma ona działanie kojące oraz bardzo mocno nawilżające. Skóra staje się odżywiona i wygładzona.

Glinka działa jak maska. Można kupić ją już w formie „pasty” lub w proszku, do rozrobienia z wodą. Wtedy same możemy zadecydować o odpowiedniej konsystencji i ewentualnie dodać dowolnie wybrane przez siebie składniki. Po nałożeniu na twarz musimy czekać do całkowitego jej zaschnięcia. Możemy odczuwać ściągnięcie, to znak, że produkt jest już gotowy do zmycia. Z pomocą ciepłej, ale nie gorącej wody pozbywamy się całej mazi z twarzy. Teraz możemy cieszyć się piękną i zdrową cerą! Już po kilku zastosowaniach zobaczymy ogromną różnicę. Już nigdy nie rozstaniemy się z glinką! Mamy wiele wariantów do przetestowania, więc nigdy nie będzie nam mało.

Glinka dobra na wszystko – spróbuj sama!

Glinki w zależności od koloru można stosować do każdego rodzaju cery. Rozwiążą one każdy problem. Działają dogłębnie, szybko i bardzo odżywczo. Jeśli chcemy nałożyć na twarz maskę, to użyjmy właśnie glinki kosmetycznej. Naturalna metoda z mnóstwem składników odżywczych. Musicie spróbować same i przekonać się o niesamowitych właściwościach.