HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Zdrowie

Czym jest jonoforeza?

Jonoforeza jest zabiegiem z obszaru fizjoterapii i polega na wprowadzeniu w chore miejsce lekarstwa, dzięki temu wchłanianie następuje znacznie szybciej. Zabieg jest wykonywany z wykorzystaniem przepływu prądu stałego. To zabieg dość krótki, zazwyczaj trwa około dziesięciu minut i jest całkowicie bezbolesny.

Kiedy warto zastosować jonoforezę?

Zabieg jonoforezy jest wykorzystywany jest głównie w przypadku zaburzenia zrastania się kości, w urazach i nerwobólach. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku leczenia trądziku, wyrodnienia stawów, przykurczy bliznowatych. Jonoforeza znalazła również zastosowanie w kosmetyce, pomaga między innymi zachować jędrność skóry, obkurcza naczynia włosowate oraz działa przeciwzmarszczkowo. Jak działa zabieg? Wszystko zaczyna się od nasmarowania chorego miejsca specjalnym roztworem zawierającym lek. Następnie umieszczane są specjalne elektrody. Następne aparat do jonoforezy zostaje uruchomiony i generuje prąd stały.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu jonoforezy większość pacjentów odczuwa wrażenie igiełek na skórze, jest to dość nieprzyjemne, jednak nie jest bolesne. Prąd zaczyna przepływać przez elektrody i w ten sposób rozpoczyna się wchłanianie leku przez skórę. Zabieg wcale nie twa długo, zaledwie kilka minut. W miejscach, gdzie elektrody były przykładane skóra może być lekko zaczerwieniona, może dojść również do złuszczania się naskórka, ale w niewielkim stopniu. Opinie na temat tego typu zabiegu są bardzo pozytywne, dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeżeli zmagamy się z jakimś problemem, czy po prostu chcemy poprawić jędrność skóry. Jonoforeza pozytywnie wpływa na leczenie trądziku, zmian skórnych oraz zamyka pory. Dzięki zabiegom kosmetycznym z jonoforezy można wygładzić skórę i sprawdzić, że cera będzie wglądać znacznie lepiej.

Jakie są wskazania do jonoforezy?

• zwiotczenie skóry;
• zwiotczenie mięśni;
• blizny;
• rozszerzone naczynia krwionośne;
• trądzik różowaty;
• trądzik pospolity.

Oczywiście trzeba pamiętać, że zabiegi z wykorzystaniem jonoforezy nie dadzą efektów po jednym razie. Aby móc cieszyć się piękną skórą lub zdrowiem, trzeba powtórzyć zabieg kilka razy. Zazwyczaj zaleca się serię 10-20 zabiegów. Warto wybrać dobrego specjalistę, ale zwrócić uwagę także na jakość aparatu, którym wykonywany będzie zabieg, to od niego w dużej mierze zależy, czy będzie skuteczny. Jonoforeza daje wiele możliwości i na pewno warto zdecydować się na włączenie takiego zabiegu do swojej pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.