HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Kwas mlekowy
Zdrowie

Kwas mlekowy

Kosmetyki i zabiegi z wykorzystaniem kwasów – pewnie słyszysz o nich coraz więcej. A to wszystko dlatego, że potwierdzają swoją skuteczność. W zależności od wyboru kwasu można naprawić jakość swojej skóry. Kwas, który przeznaczony jest dla skóry suchej i odwodnionej to delikatny i bezpieczny kwas mlekowy. Nawilży i oczyści Twoją skórę, nie pozostawiając na niej podrażnień.


Promienna cera jak u Kleopatry z kwasem mlekowym

Podobno królowa Kleopatra swoją gładką skórę zawdzięcza mlecznym kąpielom? W kwaśnym i zsiadłym mleku występują substancje kwasu mlekowego, dlatego Kleopatra, jak i żona króla Nerona – Poppea Sabina – chętnie wykorzystywały je podczas kąpieli. Mleko służyło do nacierania i okładania ciała, dzięki czemu skóra była gładka i jedwabista. Chleb namoczony zsiadłym mlekiem był wykorzystywany jako peeling. Jak widać ze znakomitych właściwości kwasu mlekowego korzystali już starożytni Egipcjanie i Rzymianie. Przez naukę kwas mlekowy został odkryty dopiero pod koniec XVIII wieku przez chemika i aptekarza Carla Scheele, a sto lat później niemiecki lekarz opisał bakterie Lactobacillus, uczestniczące w fermentacji cukru mlekowego, skutkiem której jest kwas mlekowy.

Kwas mlekowy – wykorzystywanie

Właściwości kwasu mlekowego znane są zarówno w przemyśle spożywczym, jak i kosmetyce. Jest popularnym składnikiem preparatów pielęgnacyjnych do skóry i włosów, a także cenionym probiotykiem doustnym i dopochwowym. Kosmetyki z kwasem mlekowym cieszą się dużą popularnością. Łączą w sobie dwie bardzo ważne funkcje: oczyszczająco – złuszczającą oraz nawilżającą. Idealnie sprawdzą się do cery suchej i wrażliwej, która potrzebuje nawilżenia, oczyszczenia bez narażenia na podrażnienia.


Czym właściwie jest kwas mlekowy?

Kwas mlekowy to związek chemiczny znany pod nazwą kwas 2- hydroksypropanowy. Jest jednym z kwasów AHA – alfahydrokwasów, czyli substancji złuszczających naturalnego pochodzenia. Jest delikatniejszy od swoich swoich kolegów ( np. kwas migdałowy, glikolowy itd.), ponieważ zawiera większe cząsteczki, które wolniej przenikają przez skórę. Kwas mlekowy zawarty jest w kwaśnym mleku, a także w mięśniach zwierzęcych oraz ludzkich. Intensywny wysiłek wpływa na rozpoczęcie produkcji kwasu mlekowego w mięśniach.

Na twarz idealny kwas mlekowy

Jak już wspomnieliśmy, kwas mlekowy ma świetne zastosowanie na skórę, w tym na twarz. Jakie są jego właściwości?

  • Odblokowanie porów i działanie antybakteryjne,
  • Redukcja przebarwień,
  • Spłycenie drobnych zmarszczek,
  • Produkcja kolagenu,
  • Produkcja ceramidów,
  • Poprawienie kolorytu i struktury skóry.

Formy, w jakich można stosować kwas mlekowy to: kremy, peelingi, toniki, balsamy do ciała. Peeling z kwasem mlekowym często wykonuje się w salonie kosmetycznym. Jest to złuszczanie martwego naskórka i pozostawienie skóry gładkiej i lśniącej. Należy pamiętać, aby tego samego peelingu nie wykonywać na ciele i twarzy. Skóra na twarzy jest delikatniejsza i potrzebuje innego stężenia kwasu. Z wykorzystaniem kwasu mlekowego można również wykonać zabiegi przeciwstarzeniowe oraz kuracje oczyszczająco-nawilżające.

Kwas mlekowy w ciąży

Kwas mlekowy w ciąży nie jest zabroniony. Można korzystać z niego zarówno w postaci zabiegów pielęgnacyjnych, jak i sięgać po tabletki/globulki dopochwowe. Lekarze nawet doradzają stosowanie kwasu mlekowego przyszłym mamom w celu ochrony dróg rodnych przed groźnymi w tym czasie stanami zapalnymi. Zewnętrzne stosowanie kwasu mlekowego jest bezpieczne dla kobiet w ciąży, ale zawsze warto skonsultować to z lekarzem bądź kosmetologiem.

Cena kwasu mlekowego

Produkty zawierające kwas mlekowy można zakupić w drogerii lub aptece. Ceny wahają się w zależności od producenta. Polecić możemy produkty marki Peel Mission, które wykorzystywane są również do pielęgnacji profesjonalnej. O cenie zabiegu z kwasem mlekowym decyduje salon kosmetyczny. Jeśli jesteś z Warszawy, zajrzyj na Mokotów do Bodybaru. Zabieg z wykorzystaniem kwasu mlekowego wykonasz za jedyne 190 zł, a jeśli zostaniesz na stałe i wykupisz kartę stałego klienta, wtedy Twoje wizyty będą w niższych cenach (np. kwas mlekowy za 170 zł, a nie 190 zł).
Twoim problemem jest sucha skóra pozbawiona blasku? Nie chcesz narazić jej na podrażnienia? Potrzebujesz oczyszczenia, dotlenienia i nawilżenia? KWAS MLEKOWY jest DLA CIEBIE <3