HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Makijaż permanentny
Uroda

Makijaż permanentny – co warto o nim wiedzieć?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nowoczesne rozwiązania i technologie wkraczają również do gabinetów kosmetycznych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, gabinety stosować zaczęły zabieg makijażu permanentnego. Czym jest taki zabieg, dlaczego chętnie się po niego sięga, także jak wygląda on od strony praktycznej?

Czym jest makijaż permanentny?

Z pewnością każdy doskonale wie, na czym polega realizowanie klasycznego makijażu. Poprzez wykorzystywanie do tego odpowiednich akcesoriów, na skórze, lecz także np. na usta nakładane są odpowiednie kosmetyki, które mają przynieść pożądane efekty wizualne. Każdy jednak jest świadom tego, że efekt ten jest krótkotrwały i najczęściej wynosi kilka godzin.
Makijaż permanentny tym różni się od tego klasycznego, że jest on w stanie utrzymywać się na skórze około roku, a jeśli odpowiednio dobrze będzie się go pielęgnowało, nawet do kilku lat. Jest to efekt innego podejścia w zakresie aplikacji pigmentu koloryzującego. Zamiast nakładać go na skórę, podawany jest on mikroskopijną igłą pod skórę, dzięki czemu nie jest on narażony w tak dużym stopniu na zniszczenie. Tego typu zabieg może być wykonany nie tylko na skórze twarzy, lecz także ustach, brwiach, czy też w okolicy oczu.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Jak można się łatwo domyślić, makijaż tego typu nie może być wykonany samodzielnie, lecz niezbędne jest udanie się do odpowiedniego gabinetu kosmetycznego. Bez względu jednak na to, czy będzie to makijaż permanentny Katowice, czy też Warszawa, zawsze trzeba się do niego odpowiednio przygotować. W jaki sposób?
Podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać przed przeprowadzeniem takiego zabiegu, to aby na 24 godziny przed nim wstrzymać się od picia alkoholu, czy też mocnej kawy. Co bardzo ważne, nie jest również zalecane przyjmowanie aspiryny lub innych środków, które mogłyby mieć wpływ na rozrzedzanie się krwi, ponieważ mogłoby to spowodować zaburzenia w gojeniu się skóry po przeprowadzeniu zabiegu makijażu.

Co powinno się robić po zabiegu?

Jeśli chce się uzyskać możliwie jak najlepsze efekty makijażu i cieszyć się nim przez kilka lat w niezmienionej formie, niezwykle ważne jest to, jakie kroki poczyni się po jego przeprowadzeniu.
Przyjmuje się, że nawet po 10 dniach od przeprowadzenia zabiegu nie powinno się wystawiać skóry w miejscu jego wykonania na działanie silnego słońca. Co więcej, nie powinno się danego miejsca moczyć, a także stosować różnego rodzaju preparatów pielęgnacyjnych. Oprócz tego odradza się wizyty w saunie czy też spożywanie pikantnych posiłków.