HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

kosmetyki
Uroda

Kosmetyki do włosów – jak dbać o włosy zimą?

Zanim nadejdą pierwsze mrozy, zastanów się, jak zadbać o włosy. O tej porze roku standardem jest wypadanie czy elektryzowanie się włosów, przetłuszczanie od noszenia czapki, a także łupież. Niskie temperatury i suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach nie działają na włosy dobrze. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak zapewnić im odpowiednią pielęgnację i ochronę.

Piękne, zdrowe i mocne włosy

Okres zimowy to trudny czas dla skóry i włosów. Nasze włosy są wtedy bardziej narażone na wahania temperatur i wilgotności. Suche powietrze, efekt ogrzewania, dodatkowo źle wpływa na poziom nawilżenia włosów i je osłabia. Z kolei na zewnątrz działa na nie zimno i wilgotność. Czapki dodatkowo wywołują częsty problem z puszeniem się włosów.

Podetnij włosy

Przede wszystkim zacznij od pocięcia włosów. Najlepsza pora jest przed pierwszym opadem śniegu. Pomoże to dobrze je zregenerować po sezonie letnim. Końcówki będą się mniej rozdwajać, a włosy będą mniej podatne na wpływ czynników atmosferycznych.

Noszenie czapki a kondycja włosów

Pod czapką włosy się przetłuszczają, stają się oklapłe i łatwiej się elektryzują. Mimo to nakrycie głowy chroni włosy przed wpływem czynników pogodowych – jak temperatura, śnieg, wiatr, mróz. Noś wszystkie włosy pod czapką, by zapewnić im dobrą ochronę i kondycję.

Właściwa pielęgnacja włosów zimą

Mycie włosów. Częstotliwość mycia włosów to kwestia indywidualna. Może okazać się, że musisz je myć codziennie albo co tydzień. Ważne, by wyglądały ładnie i nie przetłuszczały się. Jednak szampon i inne kosmetyki do włosów należy dopasować do skóry głowy.

W sezonie zimowym dobra jest metoda mycia tzw. OMO, czyli odżywka, mycie i odżywka. Najpierw nanieś na włosy delikatną, lekką odżywkę, następnie nałóż na nie szampon, a dopiero potem wszystko spłucz. Jako ostatni etap nałóż silnie nawilżającą odżywkę.

Suszenie włosów. Włosy zawsze należy suszyć do około 80% i poczekać, aż reszta wyschnie sama. Gorące powietrze nie sprzyja kondycji włosów, bo powoduje ich przesuszanie. Ustaw ją na zimne lub lekko ciepłe powietrze. Sprawdzi się suszarka z jonizacją, która zapobiegnie elektryzowaniu się włosów.

Maska i olejowanie. Czas na nałożenie na włosy olejków lub maski – każda dobra hurtownia kosmetyczna ma je w ofercie. Nawilżają, nabłyszczają i zamkną one łuskę włosa. Trzeba to zrobić chociaż raz w tygodniu – nie podczas każdego mycia włosów. Regenerujące kosmetyki do włosów stosuj przez cały rok. Pamiętaj też o tym, by zabezpieczyć końcówki – najlepiej olejem. Zabezpieczy on włosy przed negatywnymi czynnikami i je nawilży.