HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Elektrostymulacja
Uroda

Elektrostymulacja – wsparcie w walce z cellulitem

Cellulit to problem, który stanowi poważne zmartwienie wielu kobiet na całym świecie. W branży beauty znanych jest kilka sposobów na walkę z pomarańczową skórką. Jedne są bardziej skuteczne inne mniej w zależności od stopnia problemu, przyczyn powstawania cellulitu i genetyki danej osoby. W poniższym artykule przybliżymy czym jest cellulit, jak powstaje i dlaczego elektrostymulacja mięśni jest najlepszym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki. 

Skąd się bierze cellulit? 

Cellulit można podzielić na dwa rodzaje; wodny i tłuszczowy. Ten pierwszy dotyka praktycznie każdego z nas, ale w różnym stopniu. Cellulit wodny jest efektem odkładania się nadmiaru wody i toksyn w tkankach, które to przyczyniają się do nierównomiernego rozmieszczenia lipidów pod skórą. Drugi rodzaj, czyli cellulit tłuszczowy wiąże się z nadmiernym rozrostem komórek tłuszczowych. Naciskają one na naczynka, co z kolei uniemożliwia prawidłowe pozbywanie się toksyn i wody z organizmu. 

Przyczyny powstawania cellulitu 

Wśród głównych przyczyn powstawania cellulitu niezależnie od jego rodzaju znajdują się takie czynniki jak:

  • brak ruchu – powoduje odkładanie się tłuszczu w tkankach i blokuje pozbywanie się toksyn z organizmu,
  • nadwaga – nadmierna tkanka tłuszczowa uniemożliwia oczyszczanie organizmu,
  • zaburzenia hormonalne – w wielu przypadkach cellulit jest wynikiem zaburzeń hormonalnych, które mają bardzo duży wpływ na skórę i tkanki podskórne,
  • nieprawidłowy metabolizm – tu kwestia przedstawia się podobnie jak w przypadku nadwagi, organizm, w którym procesy metaboliczne są osłabione nie jest w stanie pozbyć się wszystkich toksyn, a dodatkowo prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej,
  • nieprawidłowy przepływ krwi – nieprawidłowy obieg krwi również ma wpływ na stan skóry i powstawanie złogów podskórnych. 

Trening personalny w Lublinie – walczymy z cellulitem

Aktywność fizyczna przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, reguluje metabolizm i pobudza układ krążenia umożliwiając organizmowi odpowiednie oczyszczanie z toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii. To wszystko zaś składa się na poprawę wyglądu skóry oraz jej jędrność i elastyczność. 

Jeżeli chcesz pozbyć się cellulitu powinnaś postawić na trening personalny w Lublinie polegający na wykorzystaniu elektrostymulacji mięśniowe w ćwiczeniach siłowych oraz cardio. Elektrostymulacja mięśniowa zmusza mięśnie do intensywnej pracy podczas krótkiej, dwudziestominutowej sesji treningowej. Ponadto impulsy stymulują do pracy nie tylko mięśnie, ale też tkankę tłuszczową oraz poszczególne warstwy skóry. 

Efekty treningów EMS w Lublinie

Pierwszym efektem treningów EMS w Lublinie, który zauważają ćwiczący jest zwykle poprawa wyglądu skóry. Widoczna różnica bierze się z odpowiedniego nawodnienia, ukrwienia i odżywienia skóry. A wszystko to za sprawą 30 minut tygodniowo, podczas których mięśnie pracują niesamowicie intensywnie. Dobre efekty ćwiczeń można zauważyć w zaskakująco szybkim tempie, bo już po 6 tygodniach. 

Dieta wspomagająca redukcję cellulitu 

Stan naszej skóry często zależy również od stosowanej diety. Za najzdrowszą dla skóry dietę uznaje się tą śródziemnomorską ze względu na jej zróżnicowanie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszystkim spieszno do zmiany całej diety, ale warto postarać się kupować dobrej jakości jak najmniej przetworzone produkty. Oczywiście nie wolno zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu organizmu, ponieważ woda odgrywa kluczową rolę w procesie oczyszczania. 

Zabiegi kosmetyczne na cellulit 

Osobom o mocniej rozbudowanej strukturze zgrubiałego tłuszczu, treningi i dieta mogą nie wystarczyć. Poważniejsze deformacje skóry wymagają niekiedy interwencji kosmetycznej. W tym obszarze pacjenci mają do wyboru kilka zabiegów, w tym: endermologię, drenaż limfatyczny, laseroterapię, masaże bańką chińską czy ultradźwięki.