HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Pieluchy dla dorosłych
Zdrowie

Pieluchy dla dorosłych – pomoc dla osób z nietrzymaniem moczu

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która może mieć różny stopień nasilenia. Zależnie od nasilenia należy dobrać odpowiedni rodzaj środków higienicznych, tak by w pełni zabezpieczały przed przeciekaniem i chroniły skórę przed wilgocią. Pieluchy dla dorosłych to właściwy wybór dla osób z ciężkim nietrzymaniem moczu, także dla pacjentów leżących. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Pieluchy dla dorosłych czy pieluchomajtki – co wybrać?

Pieluchy dla dorosłych mają wkład o dużej chłonności i przeznaczone są dla osób z ciężką postacią nietrzymania moczu. Mają łatwy system zakładania i zdejmowania, dzięki czemu bez kłopotu zmieni je opiekun także w przypadku osób leżących i niesamodzielnych. Pieluchy dla dorosłych mogą być też wyposażone w zewnętrzny wskaźnik wilgotności. Pozwala to opiekunowi sprawdzić, czy nadeszła już pora wymiany pieluchy. To spora pomoc w przypadku pacjentów niepotrafiących zasygnalizować takiej potrzeby.

Pieluchomajtki także łatwo założyć i zdjąć. Mają po bokach specjalne zapięcia na rzepy, co ułatwia ich wymianę. Są przeznaczone dla osób ze średnim i nieco cięższym nietrzymaniem moczu, jednak przy bardzo ciężkiej postaci tej dolegliwości mogą okazać się niewystarczającym zabezpieczeniem. Pieluchomajtki są wygodniejsze dla osób samodzielnie się poruszających, jednak będę nieznacznie widoczne pod ubraniem ze względu na grubość wkładu chłonnego.

Pieluchy dla dorosłych – jak wybrać właściwe?

Wybierając pieluchy dla dorosłych, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość produktu. Powinny być wykonane z materiałów przyjaznych dla skóry i umożliwiających jej swobodne oddychanie. Dobrym wyborem są pieluchy dla dorosłych TENA, które mają specjalny system chroniący przed przeciekaniem oraz trzymający wilgoć z dala od skóry. Pieluchy dla dorosłych TENA mają też efektywny system niwelujący powstawanie przykrego zapachu, nawet gdy pielucha nie zostanie od razu wymieniona na nową.

Pieluchy dla dorosłych na receptę

W przypadku osób, które potrzebują pieluch dla dorosłych przez dłuższy czas, dużą pomocą będzie możliwość refundacji tych środków higienicznych na NFZ. Obecnie procedura wystawiania recepty na środki ochronne potrzebne przy nietrzymaniu moczu została uproszczona i całą sprawę można załatwić podczas jednej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Wystawi on zlecenie na refundację pieluch, które zrealizować będzie można w dowolnej aptece lub sklepie z artykułami medycznymi. Co więcej, po odbiór pieluch na receptę nie musi stawić się osoba uprawniona. Może to zrobić jej opiekun lub ktoś z rodziny. To ogromne ułatwienie i warto skorzystać z tej pomocy. Warto też wiedzieć, że refundowane są także środki higieniczne konieczne przy nietrzymaniu moczu renomowanych firm takich jak TENA. Przy wyborze nie należy zatem kierować się ceną produktu, ale jego jakością. To ważne zwłaszcza w przypadku pacjentów leżących, ponieważ ich skóra wymaga szczególnej uwagi i dbałości, tak by nie dopuścić do podrażnień.