HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Jak pozbyć się problemu opadających powiek
Uroda

Jak pozbyć się problemu opadających powiek?

Oczy stanowią kluczowy element twarzy skutecznie przyciągający uwagę innych osób. Problemy z opadającymi powiekami powodują nie tylko ograniczone zdolności widzenia, ale też dyskomfort psychiczny ze względu na zmianę wyglądu twarzy. Opadające powieki nadają twarzy smutnego i starszego wyglądu. Co jest przyczyną problemów z powiekami i jak sobie z nimi skutecznie poradzić? 

Opadająca powieka – jak to wygląda? 

Jak sama nazwa wskazuje problem dotyczy opadania jednej lub obu powiek, co powoduje lekka deformację twarzy, ale stanowi również problem natury medycznej. Opadająca powieka powoduje problemy w widzeniu wymuszając nienaturalne układanie głowy, co skutkuje bólami migrenowymi i zmianami w układzie mięśniowo-szkieletowym. Ponadto twarz chorej osoby wygląda na zmęczoną, a na dolnej powiece tworzy się specyficzny fałd. Dodatkowo wokół oczy zaczynają coraz szybciej pojawiać się zmarszczki. 

Przyczyny opadających powiek 

Problem opadających powiek bardzo często uwarunkowany jest genetycznie i dotyczy szybszego starzenia się skóry. Wiele zależy również od sposobu pielęgnacji twarzy, a tym okolic oczu, więc u niektórych osób opadające powieki są efektem używania nieodpowiednich kosmetyków. Na zwiotczenie skóry powiek mają wpływ również promienie słoneczne, dlatego warto unikać nadmiernego przebywania na słońcu. Przyczyną ptozy (opadających powiek) może być także zły sposób odżywiania, stosowanie używek i długotrwały stres. 

Zabiegi medycyny estetycznej w Lublinie

Defekt w postaci opadających powiek jest procesem odwracalnym, dlatego warto zapoznać się z możliwościami medycyny estetycznej w Lublinie, które przynoszą natychmiastowe efekty. Dzięki nim przywrócisz skórze zdrowy i młody wygląd oraz pozbędziesz się problemu opadających powiek poprawiając walory wizualne twarzy. 

Zastosowanie botoksu na opadające powieki 

Botoks umożliwia skorygowanie wyglądu powieki, ponieważ małe cząsteczki toksyny botulinowej powodują tak zwany efekt otwartego oka. Toksyna botulinowa powoduje zaburzenia skurczu mięśni w obrębie powieki, przez co zostaje ona uniesiona. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, więc nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Na efekt nie trzeba długo czekać, poniewaz poprawa jest widoczna już po dwóch tygodniach, a efekt utrzymuje się przez około pół roku. 

Jak zadbać o powieki? 

W pierwszej kolejności warto zatroszczyć się o skórę i zacząć stosować produkty kosmetyczne o silnym właściwościach regenerujących, odżywiających i nawilżających. Cenny dla skóry może okazać się kwas hialuronowy oraz kolagen syntetyczny, a także wszelkie witaminy z grupy A i E. Stan skóry wokół oczy poprawić mogą regularne okłądy z silikonowej maski. Na realizację wszystkich wymienionych sposobów potrzeba czasu i cierpliwości, dlatego tak wiele osób decyduje się na zabieg medycyny estetycznej, który zapewnia szybki efekt.