HornWellness.pl

Zdrowie, Uroda, Moda, Lifestyle

Jak dbać o długie włosy
Uroda

Jak dbać o długie włosy?

Długie włosy, czy to naturalne, czy też doczepiane to prawdziwa ozdoba każdej kobiety. Wypielęgnowane potrafią przyciągać wzrok i nie trzeba zbyt wiele z nimi robić, aby prezentowały się spektakularnie. Oczywiście, aby dojść do tego efektu trzeba o nie właściwie zadbać. Poznaj sekrety dbania o pasma i ciesz się efektowną fryzurą sięgającą pasa, bez obaw, że z uwagi na złą kondycję trzeba będzie nagle drastycznie je ściąć. 

Pielęgnacja długich włosów krok po kroku 

Nie jest żadną tajemnicą, że im lepiej zadbasz o włosy, tym łatwiej będzie je układać. Pierwsze powinnaś zrobić to zadbać o skórę głowy. Jeśli będzie ona odpowiednio oczyszczona i zdrowa, to stanie się mocną podporą dla poszczególnych pasm. To od jej stanu zależy to, czy włosy będą się przetłuszczać lub nadmiernie wypadać. Podobnie ja w przypadku skóry ciała dobrze jest zbadać o pozbycie się martwego naskórka. Tak przygotowana skóra jest lepiej dotleniona i gotowa na przyjęcie różnych składników odżywczych. dlatego kompletując zestaw kosmetyków kup też peeling do skóry głowy, a z pewnością zyska na tym Twoja fryzura. 

Kolejny krok to oczyszczanie. Mimo że istnieje silna pokusa, aby sięgać po mocno oczyszające szampony lepiej jest stosować je okazjonalnie, a na co dzień decydować się raczej na łagodne środki. Żeby skutecznie myć długie włosy nie potrzeba wcale dużo więcej detergentu, niż przy krótkiej fryzurze. Ważne jest też, aby nie ciągnąć mokrych włosów podczas rozczesywania. Jeśli nie masz wystarczającego poślizgu sięgnij po odżywkę bez spłukiwania lub specjalny lotion. Nałóż te produkty na wilgotne włosy i delikatnie je przeczesuj. 

Równie ważnym krokiem w pielęgnacji długich włosów jest odżywianie i natłuszczanie. Tutaj najlepiej sprawdzą się odżywcze maski lub lżejsze odżywki. Dostarczą one niezbędnych składników wnikających w głąb włosa. Obserwuj zatem co lubią Twoje włosy i sięgaj po te składniki regularnie. 

Włosy długie doczepiane. Jak o nie dbać?

Chcesz pielęgnować długie włosy, ale masz pasma doczepiane? To, czego z pewnością się obawiasz to wypadanie włosów. Na szczęście możesz na tym zapanować. Szczotka do włosów doczepianych delikatnie je rozdzieli i nie uszkodzi mocujących taśm. Rozczesz włosy z jej pomocą, a masz pewność, że nie zrobisz im krzywdy. Akcesoria do przedłużania włosów to również gadżety pomocne przy ich stylizacji. Lepiej decydować się na dedykowane produkty do doczepów niż ryzykować ich uszkodzenie. Ważne są też tulejki termokurczliwe. To one trzymają pojedyncze pasma w ryzach. Są bardzo przydatne w przypadku długich włosów dlatego pamiętaj o nich kompletując swój zestaw.