Ciśnieniomierz Erkameter E FLEX kliniczny

  • Dodaj recenzję:
  • 421.71293
  • Producent: ERKA
  • Czas realizacji: Towar wysyłamy w 24h
  • szt.
  • Cena netto: 1 296,30 zł 2 289,00 zł 1 400,00 zł

Ciśnieniomierz Erkameter E Flex

To model opracowany na bazie Erkameter E, który dodatkowo został wyposażony w pojemnik na mankiety oraz możliwość mocowanie go na ścianie, statywie, lub listwie ściennej.

Należy do najnowszej generacji rodziny produktów Erkameter niemieckiej firmy ERKA, charakteryzującej się prostotą użytkowania i elegancją wykonania. Jego stosowanie zalecane jest profesjonalistom oczekującym wysokiej precyzji pomiaru ciśnienia tętniczego.

Ciśnieniomierz Erkameter E FLEX wyposażono w 3 tryby pomiarowe oparte o rekomendacje Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia (ESH). Tryby RAPID, ADVANCED i Classic doskonale się uzupełniają ułatwiając lekarzowi diagnozę stanu pacjenta.

Tryb pomiarowy RAPID - stosowany z powodzeniem w szpitalach, czy gabinecie lekarskim. Aparat w tym trybie na podstawie automatycznego, pojedynczego pomiaru szybko i dokładnie określa wartość ciśnienia tętniczego krwi. Zintegrowana pamięć Erkameter E FLEX pozwala przechowywać 500 pomiarów ciśnienia, które w łatwy sposób można przywałać na potrzeby ich analizy.

Tryb ADVANCED - pozwala na jeszcze wygodniejszy i dokładniejszy pomiar ciśnienia, który polega na wyliczeniu średniej z dwóch pomiarów wykonanych według wytycznych profilaktyki, wykrywania, diagnozy i leczenia nadciśnienia niemieckiego towarzystwa nadciśnienia German Hypertension League.

Tryb CLASSIC - polega na dokonywaniu pomiaru metodą osłuchową z wykorzystaniem stetoskopu. Rola ciśnieniomierza ograniczona jest do pompowania mankietu oraz zapisania w pamięci wyniku pomiaru.

Wbudowana pamięć ciśnieniomierza Erkameter E FLEX pozwala na przechowywanie 500 pomiarów dla każdego z trybów pracy. Wyniki pomiarów mogą zostać zaimportowane do komputera przez podłączenie urządzenia za pomocą kabla USB, z wykorzystaniem oprogramowania myERKA. PRG

Okres gwarancji 2 lata

Dane techniczne produktu:

   
Nazwa modelu: Erkameter E FLEX
Dostępna pamięć: 500 pomiarów na każdy tryb pomiarowy
Metoda pomiaru: oscylometryczna
Zasilanie: wewnętrzne - bateria akumulatorowa (w zestawie zasilacz)
Wymiary urządzenia: 275mm x 120 mm x 215 mm
Waga urządzenia: 4,8 kg
Zakres ciśnienia w mankiecie: 40 - 299 mmHg
Dokładność pomiaru: ±3 mmHg
Zakres pomiaru pulsu: 30 - 220 uderzeń na minutę
Temperatura transportu
i przechowywania:
-25°C do + 70°C

W zestawie znajdują się:
- jeden ciśnieniomierz
- jeden pojemnik na mankiety
- jeden statyw
- 1 kabel USB
- zasilacz
- karta gwarancyjna 
- trzy mankiety GREEN CUFF Smart rapid w kolorze szarym o rozmiarach: 3, 4, 5 - kod produktu: 421.71293