Domowa inhalacja w XXI wieku.

22-04-2016

Poprzednie pokolenia mocno doceniają wartość medycyny naturalnej. Choć świat zdominowany jest teraz przez sztucznie wytwarzane środki farmakologiczne, dziś zdaje się powracać "moda" na zdrowy tryb życia, leczenie z wykorzystaniem ziół, czy inhalacje.
Leczenie inhalacjami, czy stosowanie innych metod medycyny naturalnej posiada niepodważalną zaletę. Zdecydowana większość tego typu terapii nie wywołuje skutków ubocznych, oddziałują one tylko na chore organy.

Inhalacja wczoraj i dziś

"Babcine" sposoby na inhalacje są nadal aktualne i można je z powodzeniem stosować, jednak badania i wiedza medyczna pozwala nam inhalować się już skuteczniej i bezpieczniej. Obecnie wiemy, że dawne inhalacje z wykorzystaniem ziół, miski, gorącej wody i ręcznika są pomocne tylko i wyłącznie przy leczeniu kataru, udrażniania nosa. Parametry cząsteczek pary jaką wdychamy przy takiej inhalacji, nie pozwalają dotrzeć jej dalej niż do jam nosa, krtani czy tchawicy. Przy schorzeniach płuc, oskrzeli powinniśmy już wykorzystywać nowoczesne metody inhalacji (często zwanej także nebulizacją) wykorzystującej dedykowane urządzenia do takiej terapii.

Nowoczesne inhalatory i nebulizatory

Współczesne inhalatory generują cząsteczki leczniczego aerozolu o średnicy dużo mniejszej niż 5 μm (mikronów). Dzięki temu aerozol generowany w nebulizatorze może dotrzeć głębiej do drzewa oskrzelowego. Pozwala to na prowadzenie skutecznej terapii w chorobach takich jak: astma, POChP, alergia, katar, kaszel, chrypka, rozstrzenie oskrzeli, przewlekła choroba płuc, stany zapalne i zapalenia oskrzeli, mukowiscydoza.

Jak dokonać wyboru inhalatora?

Przy decyzji odnośnie zakupu inhalatora powinniśmy konsultować się z lekarzem prowadzącym naszą terapię. Pomoże nam on określić parametry inhalatora, w szczególności wielkość generowanej cząsteczki. Czy stosowany przez nas lek będzie mógł być podawany przez dany nebulizator.
Podejmując decyzję o zakupie sprawdźmy, czy dany inhalator i nebulizator przeznaczony jest do stosowania u pacjenta w odpowiadającym nam wieku. Zwróćmy uwagę na serwis, okres gwarancji, a także renomę i opinie na temat producenta urządzenia. Prowadzenie terapii z wykorzystaniem wysokiej jakości urządzeń gwarantuje nam bezpieczeństwo i skuteczność poprawy stanu zdrowia.
Bardzo ważną kwestią jest prostota utrzymania inhalatora i nebulizatora w czystości, jego dezynfekcja oraz oczywiście łatwość obsługi. Niebagatelną kwestią szczególnie w przypadku dzieci jest czas trwania inhalacji, która u każdego urządzenia jest inna.

Inhalatory i nebulizatory PARI

Dopasowany do potrzeb pacjenta, serwis, dostępność akcesoriów, długi okres gwarancji, wszystko to cechy sprzętu produkowanego przez firmę PARI. Światowego lidera w dziedzinie inhalacji. Szczegółowy przegląd produktów tej marki mogą znaleźć Państwo w zakładce INHALATORY. Ponad 100 – letnie doświadczenie PARI i innowacyjne podejście do terapii oddechowej pozwala urządzeniom PARI nosić miano urządzeń spełniających wymogi "Złotego Standardu" w inhalacjach.